Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sokan miért utasítják el...

Sokan miért utasítják el olyan dogmatikusan hogy létezhet fénysebességnél gyorsabb utazás?

Figyelt kérdés
Igen, a tudomány jelenlegi állása szerint nem létezik. De miért kell annak szinte nekiesni, aki felveti a lehetőséget? Én csak azt mondom, hogy nem lehet teljesen kizárni. Lehet olyan módja, amiről mi még nem tudunk. A geocentrikus világkép is sokáig tartotta magát, aztán végül mégiscsak sikerült megcáfolni. Egyáltalán, tudnánk olyan objektumot észlelni, ami a fénysebességnél jóval gyorsabban mozog?
2023. ápr. 12. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

El kell keserítselek:

a tudomány nem utasítja el ezt. Sőt: ki is számoltak pár dolgot róla, ha netán mégis létezne.

Nézz utána a szalmabáb érvelésnek.

Ja, észlelni azt nem igazán fogjuk.

2023. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kólauborkával ***** válasza:
82%

Igazából nem számoltam, csak bele gondoltam logikusan:


Amennyiben létszne ilyen objektum, úgy gyorsabban terjedne, mint a gravitációs (hullámok?). A tippem a következö:

Akkor észlelnénk azt a jelenséget, amit a hangsebesség átlépésekor, tehát gravitációs robbanást kellene ilyenkor tapasztalni.

Úgy gondolom sok a nem felfedezett és jelenleg megválaszolatlan kérdés, de soha nem hallottam, hogy ilyen jelenséget megfigyeltek volna (ez ugye a v<c röl a v>c gyorsuláskor).

Olyan tömeggel rendelkezö objektum, ami pedig (tételezzük fel) fénysebességgel születik, tehát v>c mindig, az pedig megint csak guorsabban menne, mint a saját gravitációja, tehát olyan érdekes jelenséget látnánk, hogy valami vonzzást okoz, csak nincs ott semmi, ilyet eddig tudtommal csak fekete lyukak esetében “tapasztaltunk”.

Csak a buszon elkalandoztam a kérdéseden, lehet lesz hiba a gondolatmenetemben.

2023. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nincs ebben dogmatizmus. Nagyon sok fizetett tudós foglalkozik azzal hogyan lehet fénysebességnél gyorsabban mozogni. Reméljük a legjobbakat.
2023. ápr. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
A tudomány jelenlegi állása szerint ha létezik is ilyen test, az nem lassítható fénysebesség alá. Ennek az az oka, hogy akkor a képletekben 0-val kellene osztani, az meg ugye nem megy.
2023. ápr. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

Az jutott eszembe, hogy lehet hogy van nagyobb sebesség a fénysebeségnél, de nem vagyunk képesek érzékelni az ilyen sebeségű bármit. Lehet hogy itt száguldoznak köztünk a fénysebesség többszörösével a "részecskék" csak a mi világunk nem kompatibilis velük.

Például ahogy az elektronok is csak a megfelelő energiáju fotont tudják elnyelni, a többi áthalad az atomok között.

2023. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!