Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Volt már olyaan rendellenesége...

Volt már olyaan rendelleneségel vagy betegséggel született ember akinek hideg volt a vére?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 27. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan elvileg sem lehetseges. Anyu hasaban allando a homerseklet, mindenki ~37 fokosan jon a vilagra.
2023. ápr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
30 fokra kihűlésnél már kacsintgat rád az ördög. És hogy lenne a test minden milliméterén keringő vér hideg és nem testhőmérsékletű?
2023. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi szervezet mukodesevel nem osszeegyeztetheto a 'hideg' (azaz a kornyezettel megyezo homersekletu) ver. Egyszeruen nem mukodnenek a sejtek es igy a szervek se.
2023. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még a hidegvérű állatokra is gondoltál a kérdéskor, még akkor se volt olyan.
2023. ápr. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy emberben nem működne a belső hőtermelés hőszabályzás, az valószinűleg az élettel összeegyeztethetetlen lenne.

Ugyanakkor tegyük föl ha egy 30-40 fokos sivatagba születne, ott lehet hogy tudna élni. De valószinű hogy egy ilyen komoly genetikai sérülés az egyébb sulyos probléámákat is okozna.

2023. ápr. 28. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A "hideg" relatív. Volt munkatársam, akinek az "állandó" testhőmérséklete már a "láz" kategóriába esett. Ismertem iskolást, akinek a normál testhőmérséklet már lázas állapot volt. Egy-egy orvos látogatás mindkét esetben érdekes volt, mire az orvos elhitte, hogy az illetők testhőmérséklete nem átlagos.

A kérdésedet nem értem pontosan, de próbálok válaszolni:

Embernél a környezettel egyező vagy ahhoz közeli testhőmérséklet, mint a hidegvérű állatoknál nem elképzelhető, mert azok a folyamatok, amik az életet biztosítják leállnak.

Az, hogy valaki pár tized fokkal alacsonyabb (vagy magasabb) testhőmérséklettel éljen, mint a szokásos kivételes esetnek számít, de elképzelhető és elő is fordul.

2023. ápr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyat láttam, hogy a gerincsérülteknek felborul a testhő szabályozása is. Őket relatíve melegben is alaposan fel kell öltöztetni.

Gondolom mivel nem tudják irányítani a vázizomzatot, nem tudnak remegni és hasonlók. Nem tudom, tudnak-e izzadni.

2023. ápr. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24%
Elektromos hőmérővel 35,6 fokot szoktam magamnál mérni.
2023. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: mérd meg egy rendes hőmérővel.
2023. máj. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!