Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon megint úgy lesz az...

Debremart kérdése:

Vajon megint úgy lesz az időjárás mint tavaly, hogy hirtelen lesz majd 40 fok?

Figyelt kérdés
Ez a tavasz eddig sok esőt, meg felhőt hozott, és kevés napsütést legalábbis itt Pesten. Néztem az előrejelzést, sima google időjáráson szoktam nézni, bár óránként változik, de nagyjából belehet saccolni, hogy milyen időjárás lesz. Megint több napos esőt ír, kisebb lehűlést, 20 celsiusfok alá fog esni a hőmérséklet.

2023. máj. 7. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Lehetséges.

A globális felmelegedés pont ilyen hirtelen változásokat hozott.

2023. máj. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám a '70-es, '80-as években is állandóan a hülye, össze-vissza változó időjárást szidta. Mert régen, az ő fiatalkorában nem voltak ilyenek! (Nyilván voltak, csak elfelejtette, mert fiatal korában leszrta, mivel nem fájt tőle a feje.)

Olyasmire én is emlékszem, hogy 1982-ben április végén, egy szombati tanítási napon (akkor még minden második szombat munkanap volt) délelőtt elkezdett nagy pelyhekben szakadni a hó, és két óra alatt leesett legalább 10 cm. Már készültünk a hógolyózásra, de kisütött a nap, és olyan meleg lett, hogy az utolsó óra végére szinte mind elolvadt, csak foltokban maradt egy kis latyakos hó. Szó szerint párolgott az aszfalt, meg minden.

A kérdésre: aki azt mondja, tudja, milyen idő lesz egy hónap múlva, az hazudik.

Ha napi szinten figyeled a települési előrejelzést, azt tapasztalod, hogy 5 napra előre is maximum egy pénzfeldobás esélyével találják el az időt. De ami még szörnyűbb, kiadnak reggel egy előrejelzést, és délre már egész más idő lesz. Ennyit tud jelenleg a meteorológia, nem előre megjósolni a nyarat.

2023. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!