Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek idén milyen...

Szerintetek idén milyen nyarunk lesz?

Figyelt kérdés

2023. máj. 26. 20:49
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

"pedig augusztus vége, szeptember elseje pont így szokott működni"

úgy szokott működni, hogy ha meleg is van, az már nem az a pusztító forróság, ha pedig jön egy hidegfront, akkor erőteljesebb a lehűlés és utána nem biztos, hogy visszatérnek a nagy melegek.

nem úgy, hogy augusztus végén még 30 fok, szeptember elején meg hopp, itt az ősz, már csak 15 fok

szeptembernek kb. bármelyik részében jöhet nyárias idő (vénasszonyok nyara gondolom, mond valamit)

2023. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%

Én meg emlékszem az itteni életemre és egyértelműen tudom hogy augusztus végén látványosan lehűl az idő és szeptember elsején meg általában mindig beköszönt a hűvös

Nem vagyok retardált hogy ne legyen meg a vénasszonyok nyara, de az mar valóban csak nyárias lehet, én nem emlékszem hogy valaha szeptemberben forróság lett volna


Mindenesetre én irigylem az északi népeket, vagy az angolokat, skótokat mert nekik nem kell megtapasztalni ezt a 40 fokos borzalmat…

2023. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
81%

"Én meg emlékszem az itteni életemre és egyértelműen tudom hogy augusztus végén látványosan lehűl az idő és szeptember elsején meg általában mindig beköszönt a hűvös

Nem vagyok retardált hogy ne legyen meg a vénasszonyok nyara, de az mar valóban csak nyárias lehet, én nem emlékszem hogy valaha szeptemberben forróság lett volna"

és amire te nem emlékszel, az márpedig nincs is.

igazán emeled a tudományok kategória színvonalát

2023. máj. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
49%
Jaj igen elnézést, elfelejtettem hogy itt Newton, Tesla, da vinci, Darwin, meg szilárd Leo gyűlés van mindig és ebbe az élbolyba már nem férek bele sajnos főleg nem egy milyen lesz a nyár kérdés alatt
2023. máj. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 NTBS ***** válasza:
23%
Forró, meleg.
2023. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
55%

"Jaj igen elnézést, elfelejtettem hogy itt Newton, Tesla, da vinci, Darwin, meg szilárd Leo gyűlés van mindig és ebbe az élbolyba már nem férek bele sajnos főleg nem egy milyen lesz a nyár kérdés alatt"

#14 van egy-két alapvetés a tudományban, például hogy az állításokat ha csak lehet, objektív mérések és belőlük levont következtetések, nem pedig szubjektív emlékek és megérzések alapján tesszük. ehhez nem kell Newtonnak lenni. a "milyen lesz a nyár" kérdést fel lehet tenni a szomszéd néninek is, vagy ki lehet írni a gyk egyéb kategóriáiba, de ha már egyszer a természettudományokba került, akkor remélem, elnézed, hogy próbálunk tudományosan korrekt választ adni.

2023. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a kérdést inkább az ezotéria kategóriába kellene tenni.

Mivel a tudomány még nem áll úgy, hogy 8 napnál hosszabb időre 50%-nál nagyobb eséllyel tudjon jósolni. (50%, ugye, a pénzfeldobás valószínűsége.)

Statisztikai alapon lehet ugyan valószínűsíteni, de a statisztika nem szempont a valós időjárásnál. Lásd, volt már a történelem folytán hóesés nyáron Mo-on.

2023. máj. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
36%
Most, hogy végre sok eső esett, meg tavaly szeptemberben is, de az még nem töltötte föl a mélységi vízkészleteket, most hogy végre megszűnt az aszály, tuti száraz nyarunk lesz, és megint vízhiánnyal zárjuk a nyarat.
2023. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%

"A június valószínűleg viszonylag meleg (habár nem végig forró), a többi hónap meg olyan messze van, hogy akár a kristálygömböt is kérdezhetnéd."

#3-as vagyok, hát ennyit a középtávú előrejelzések megbízhatóságáról. Az amerikai előrejelző központ eredménye tartja magát ahhoz, hogy a térségünkben összességében az átlagnál kicsit enyhébb lesz a június, az európai szerint viszont a következő két hét is viszonylag hűvös, vagy legfeljebb átlag körüli idővel fog telni.

2023. jún. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
65%

19

Igen, ezért írtam, hogy ez az ezotéria témakör. 8 napon túl csak statisztikát lehet mondani, nem valós, modelleken alapuló előrejelzést.

Pl. a statisztika azt mutatja, hogy Mo-on júliusban nagyjából 0% a havazás valószínűsége, mégis volt már, mikor a havat nem érdekelte a statisztika:

"1797. július 2-án déltájban hópelyhek kezdtek hullani Debrecenben, az Alföld közepén.

A városban csak épphogy hullott, ám a környékbeli földeket teljesen ellepte, és a hólepel meg is maradt. Volt, ahol állítólag bokáig ért."

[link]

Persze, ez extremitás, de nagyon jól mutatja, hogy a statisztikának az előrejelzéshez nincs köze. A statisztika csak valószínűséget ad meg régi történések alapján, nem a valós, azévi időjárás modellezi és gondolja tovább. Amikor egy időjárási esemény bekövetkezik, akkor az 100%-ban bekövetkezik. Attól függetlenül, hogy milyen volt az esélye a bekövetkezésének.

Olyan dolog ez, hogy a statisztika megmondja, hogy 1 a 11 millióhoz az esélye annak, hogy repülőgépbalesetben haljunk meg. De aki lezuhan, és mégis meghal, az 100%-osan halott lesz, hiába volt erre kicsi az esélye.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a statisztika hülyeség, hanem azt, hogy tudni kell, mire alkalmas, és arra használni.

2023. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!