Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az univerzum a végtelenségig...

Az univerzum a végtelenségig tágul, ám egyszer kihuny az összes fény, és nem lesz semmi. Mit szóltok ehhez? Félelmetes, hogy mindannyian semmivé leszünk.

Figyelt kérdés

2023. máj. 29. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Akkor te már ne vegyél tartós tejet, kérdező...
2023. máj. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Az univerzumból nekem már úgyis csak olyan 70 év van hátra. Hogy utána egy millió évig fog létezni a többieknek, vagy 100 milliárd éveg, az már engem nem fog zavarni.
2023. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha belegondolunk hogy csak az elmult 500 évben mennyit fejlödtünk, hogy eljutottunk a lapos földtől a galaxisokon át, a multiverzumok feltételezéséig, nem hiszem hogy gond lesz. Ehhez képest az alatt 100 vagy 1000 milliárd év alatt annyít fejlődhet az ember, illetve az az inteligencia, aminek az ember volt az őse, hogy valószinűleg lazán tudunk majd uj univerzumot, teret, időt, anyagot, létrehozni, illetve bármit ami ezek túl van, és most még szavunk sincs rá. Ehhez szerintem 10-20 ezer év is elég, nem is kellenek milliárd évek.
2023. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a téma és tudsz angolul, akkor tudom ajánlani a Civilisations at the end of time video/podcast szériát Isaac Arthur-tól.


Igyekszik az ismert fizika területén maradni, de azért nem hétköznapi dolgokról mesél.


Ami nekem nagyon érdekes gondolat, hogy ha elegendő energia áll rendelkezésre, akkor egy szimulált elme/civilizáció számára a másodperc tört része is felér egy szubijektív örökkévalósággal. Pl. Ilyen helyzet alakulhat ki egy szupernova robbanást követő pillanatban éppen mielőtt elpárologna az erre kialakított számítógép.

2023. máj. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

2# "Be vagyok tojva, addigra már csak kb 1000 milliárd év van hátra."


De akkor a lelked is meghal.

2023. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Mojjo ***** válasza:
92%
@15: Én azt hittem, hogy akik hisznek a lélekben, úgy gondolják, hogy az nincs az anyagi világhoz kötve.
2023. máj. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"azt hittem, hogy akik hisznek a lélekben, úgy gondolják, hogy az nincs az anyagi világhoz kötve"

Minden tiszteletem a Tiéd Mojjo, de több buddhista tanítást kellene olvasni.

De, hogy ne olyan távoli kultúra gondolatmenetét kelljen átvenni, inkább Tarján Gábort idézem: "Az indián asszonyt arra tanították, hogy hallja meg a növények és a kövek hangját, bennünket pedig arra, hogy ne figyeljünk ezekre...

Kultúránk már nem is képes más szemmel látni a világot. Azt hisszük, többet tudunk róla, ha nem sámán érzékeny, globális tudásával, hanem objektív módon közelítjük meg. Így aztán tanulmányozzuk a sejteket, és szem elől veszítjük a szervezetet, tanulmányozzuk a tapasztalat parányi töredékeit, és szem elől veszítjük az egészet, amely valójában értelmet ad az alkotó elemeknek. Ekként egyre tudósabb módon leszünk ostobák.

Úgy gyűjtögetjük a tudást, mint a fösvény, aki a gazdagságot szerzési mániával és konok birtoklással azonosítja, ám közben tönkreteszszük képességünket a csodálkozásra, sőt talán a fennmaradásra is."

2023. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Mojjo ***** válasza:
91%

@17: Oké-oké, de akkor most az anyagi világhoz van kötve a lélek, és meghal a világegyetemmel együtt, vagy sem? 😅

Egyébként mi sem állhatna távolabb a valóságtól, mint amit leírtál. De talán beszéljen Feynman helyettem:

[link]

2023. máj. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
13-as Olyan technikai szintre nem lesz időnk eljutni,mert elég hamar kivégezzük magunkat.A bolygónk lakhatatlan lesz száz éven belül vagy hamarabb.
2023. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!