Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A világegyetem hogy lehet...

A világegyetem hogy lehet végtelen?

Figyelt kérdés
Nem birom elképzelni a világegyetem hogyan lehet végtelen felfoghatatlan kell hogy legyen valahol vége és ha van is az milyen egy fal amihez hozza lehet érni ? és az mögött mi van egy üres fehér rész??na és az mögött ?annak is kell hogy legyen vége!!nagyon aggaszt ez a dodlog!végtelen nincs vége ?

2014. szept. 14. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

Párszor volt már a kérdés!

Úgy végtelen, mint egy lufi: akármerre is mész a felszínén, soha nem ütközül bele a "végébe". Nincs neki.

2014. szept. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
16%
Megírtad a választ saját kérdésedre. Emberi ésszel felfoghatatlan, mi van a legtávolabbi objektum után. Ám nem is valószínű, hogy megértjük, mivel az általunk ismert univerzum tágul folyamatosan, és mire odaérnél ahhoz a ponthoz, ami a legtávolabbi, már rég nem úgy nézne ki semmi. Persze csak feltételesen. Csak képzeld el azt, hogy most elindulsz a Jupiter jelenlegi koordinátáira (de nem követed a mozgását, vakon mész oda). Mire odaérsz, a Jupiter már rég nem ott van. Érted a lényeget?
2014. szept. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Mikor még kis kölyök voltam, én sem értettem ezt a "végtelen világegyetem" dolgot, mert nem tudtam elképzelni, és akkor még azt hittem, csak olyasmi lehet igaziból, amit el tudok képzelni. De később okosodtam, és rájöttem, hogy egy véges világegyetem teljesen illogikus, hiszen mi van a vége után, pont úgy, ahogy mindig tudunk nagyobb számot mondani, mint amekkorát előttünk mondtak.

Ma már azonban, érettebb fejjel és bizonyos ismeretek birtokában, azt is fel tudom fogni, hogy bár sehol sem lehet egy határt találni az Univerzumban, a térfogata mégis véges lehet. Kb. úgy, mint ha egy felfújt lufi felszínén mozognánk.

2014. szept. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
van egy olyan sejtésem hogy ezzel nem sokra ment a kérdező,bár az emberi agy a véges dolgokhoz van szokva úgyhogy nem csoda
2014. szept. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Mert Isten teremtette a világegyetemet, de annak ő is része és ő végtelen. Istent sosem fogjuk felfogni ! Ezt ne is próbáld, mert ez embernek lehetetlen
2014. szept. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, kedves előző, hogy lepontoztalak, de amit írtál akkora marhaság, hogy nem lehet szó nélkül hagyni. Nem a vallásos megközelítésed miatt, hanem, mert annak sem felel meg, amit írtál. Isten NEM része a Világegyetemnek, hanem azon kívül van, illetőleg persze nincs, szerintem legalábbis.
2014. szept. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

A világegyetem alatt a mindenséget értjük és a mindenbe Isten is beletartozik, fiam !


Elnézek figyelmetlenséged miatt

2014. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"A világegyetem alatt a mindenséget értjük"

Nem.

Csak a világunkat értjük alatta, és ennek nem része a keresztények istene.

Még világból is lehet több.

2014. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vree ***** válasza:

Pont te magad válaszoltál a kérdésedre :D A végest nehezebb megmagyarázni, mert ha egy "falba" ütközöl, akkor felmerül, hogy mi van a fal mögött. :D Nem egyszerűbb, hog mindig jön valami újabb és újabb, és sosincs vége?


Nem tudom, matekból hol tartotok, de szerintem amint elkezditek a sorozatokat, meg a geometriát és a koordinátarendszereket, ott helyre fogsz rázódni. Ott ugyanis az, hogy van végtelen sorozat, vagy végtelen vonal/sík/tér, teljesen szokványos dolog.


Vegyél egy számsort például: kezdjünk 0-val és számoljunk felfelé vagy lefelé egyesével (0,1,2,3... vagy 0,-1,-2,-3...) Mikor lesz vége? Melyik az a szám, ahol mér nincs tovább?

Az a válasz, hogy nincs ilyen. Mindegy, milyen nagy számot mondasz, legyen mondjuk tízmillió-trillió meg ezer. Mindig tudsz nála nagyobb számot mondani egy egyszerű módszerrel: hozzáadsz még egyet. (Hogy mennyit adsz hozzá, az igazából mndegy, de egyesével haladtunk a sorozatban, haladjunk hát továbbra is olyan lépésekben.)

2014. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat:) Én a tudományban hiszek igazàbol semmiféle ilyen vallàsos dologban nem :) most ha egy lufira gondolok az is egy térben van ....
2014. szept. 18. 00:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!