Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sikerülhet egy nap egy másik...

Sikerülhet egy nap egy másik bolygóra költöztetni az emberi fajt?

Figyelt kérdés
A minap hallottam a tv-ben, hogy bizonyos tudósok avval kísérleteznek, hogy keressenek egy másik alkalmas bolygót az emberi faj számára, mivel fenyeget a Globális felmelegedés, aszteroidák becsapódása. Tehát egy alkalmas bolygót kerestek, és úgy néz ki, meg is találták. Az út több évig tartana, olyan messze van. Mindenféle modern gépekkel ellátva indulnának el. Azt hiszem 20 fiatal párt akarnak küldeni, hogy az ő gyerekeiknek a gyerekei elérhessék a bolygót. Nektek mi a véleményetek erről? Sikerülhet?
2008. dec. 30. 18:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Hát a National Geographic-on sok olyan műsor van, melyben dús fantáziával ellátott emberek ELKÉPZELIK, hogy a tudomány mai szintjén (vagy mai szintjéből kiindulva) mit, miket LEHETNE tenni... De ez nem azt jelenti, hogy ezt valóban értelme lenne tényleg megtenni.


Valóban, elvi akadálya nincs egy ilyen 20 fős pionír csapat útnak indításának, csak hát nem biztos, hogy célszerű, meg hogy akarják-e (mert pl. én biztosan nem akarnék részt venni egy ilyen űrutazásban), vagy hogy egyáltalán tényleg ez-e a legcélszerűbb módja egy új bolygó benépesítésének.


Pedro

2009. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy más is írta, én is azon a véleményen vagyok: remélem nem.

Gondolj bele, ha lenne ilyen lehetőség, akkor jól tönkre lenne vágva ez a bolygó, és a pénzemberek, akik meg tudnák fizetni elmennének más, tiszta bolygóra, és, ha a kisemberek háborognának ezen, még jól szét is atomoznák őket, hogy ne legyen a későbbiekben konkurencia. A saját portánkon kéne rendet rakni, nem más bolygóra készülődni. Azt hiszem, ha azért költöznének el valakik, mert szét lett cseszve végleg a Föld, az az emberiség végleges bukása lenne(minden tekintetben); még annál is nagyobb, mintha egy esetleges aszteroida vágná taccsra a civilizációnkat, ami ellen éppen megpróbálnánk tenni valamit, nem pedig egyesek az egész bolygót cserben hagyva elmenekülnének a probléma elől!

Aszteroidák az univerzumban bárhol vannak, (van ahol sokkal több is mint a mi naprendszerünkben). A jupiter gravitációja elég szépen kisöpri a belső bolygók területéről az aszteroidákat (csak néha "kóborol" a föld felé 1-2).

A globális felmelegedés ellen pedig csak annyi a tennivaló, hogy kevesebbet pazarlunk (a gázválság miatt kapásból több millió m3-rel sikerült kevesebbet fogyasztani az országban, nem a gyárleállításokra gondolok), átállunk alternatív forrásokra, ill. ki kell fejleszteni a fúziós energia takarékos alkalmazási modelljét, és technikailag is meg kell valósítani.

Egyébként a globális felmelegedéshez valószínűleg csak kis részben járulunk hozzá (valamivel megyorsítjuk), mivel ez egy 70.000 évente ismétlődő természetes ciklus, amit egyes kutatások szerint a napsugárzás-intenzitásban bekövetkező változások idéznek elő, úgyhogy ehhez alkalmazkodni kell (ezt a mai fejlettségi szinten meg lehet tenni).

Egyébként az elköltözött=elmenekült emberek valószínűleg a másik bolygóra sem vigyáznának (valószínűleg eleve úgy gondolkoznának, hogy "áh, majd úgyis továbbköltözünk, addig BULI VAN!!!"

2009. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

01. 04. 11:10-es elég kimerítő választ adott, -le a kalappal- , az eszmefuttatásának az egyik ága jószerivel meg is van filmesítve a Világok harca c. filmben. A támadó idegeneknek (akik sokkal fejlettebbek technikailag nálunk) idejük sem maradt, hogy kiirtsák a föld lakóit, és elfoglalják a bolygót, mert az itteni, mindenütt jelenlévő, számunkra ártalmatlan

mikrobák az ő számukra halálosnak bizonyultak. Ezzel arra lyukadunk ki, hogy egy ökoszisztéma olyan, mint egy nagy élőlény, ami az idegen, nem ott kifejlődő létformákkal felveszi a harcot (persze nem tudatosan).

2009. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A Titán is alkalmas lehet vmikor az életre, hiszen eléggé hasonlit a Földre.Illetve azt mondják az Európa jege alatt létezhet élővilág.
2009. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

kérdésre kérdés:

minek? hogy tönkretegyünk még egy bolygót?

2009. dec. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
0%

Sikerülhet-e? Most ne az iskolában tanultakban gondolkodjunk egy pillanatra. Elképzelhető-e hogy az ember már felélt egy bolygót korábban, ahonnan el kellett jönnie? Így az is megmagyarázható lenne hogy hogyan véshették fel a piramisok falára 5000évvel ezelőtt a dns láncot, helikoptert, tengeralattjárót, stb.

De persze hihetünk a mellesleg zsidó Darwin-nak is. Tudom hogy hülyén hangzik ez a teória, és sokan le fognak hülyézni, de nekem valahogy mégis ez a véleményem.

2009. dec. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt a Discovery-n láttam..

2009. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!