Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozással szeretnék...

Programozással szeretnék foglalkozni a késsőbiekben, de a matek nem igazán megy ettől még sikerülhet?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a dolog, nem pont programozó, de játékfejlesztő, stb., ilyenek érdekelnek. A matek nem a kedvenc tantárgyam, tanulom de nem igazán értem, és attól félek hogy akkor esélyem sincsen, ez így van?
2011. júl. 26. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A játékfejlesztéshez nagyon kell kenni vágni a matekot. Egy mai grafikus játékban rengeteg geometriai transzformáció meg egyéb matematikai transzformáci van. Stratégiai játékokban játékelmélet, valószínűségszámítás ...

Hiszen milyen más egzakt tudományra támaszkodna mint a matematika?

Pont hogy nagyobb matematika tudás kell mint egy "sima" programozónak. Sokkal egyszerűbb egy valami irodai programot csinálni mint egy játékot.

Jól kell tudni optimalizálni. Megcsinálsz egy programot egy önkormányzatnak azt mondják de ügyes vagy meg tudtad csinálni, pedig nem optimalizáltál nagyon, többször kiszámolja ugyan azt a program feleslegesen stb. Minek azt kiszámolja a gép egy század mp alatt.

Játéknál ugyan ezt csinálod, mi történt lefagyott? Vagy minek 0,1 fps? Azon van a hangsúly hogy mp alatt nagyon sokszor kell kiszámolni valam geometriai transzformációt hiába van nagyon gyors GPU, 2d 3d hardveres gyorsítás, sok giga RAM több magos több Ghz-es CPU a sebessége véges, nem helyettesíti a a matematikai/programozói szaktudást. Hogyan lehet optimalizálni? Futási idő elemzés. A matematikához, programozáshoz logikus gondolkozás kell. A középsulis matekhoz nagyon gondolkozni sem kell, már azért untam, ha ez már nehézséget okoz akkor gondolkozz el, hogy tényleg ezt akarod!

2011. júl. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kozep iskolas vagy es mar ott problemad van a matekkal akkor nem is probalkozz.
2011. júl. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ahogy emlékszem általános oskolában mindig baszogatva voltam a hülye és begyöpösödött falusi tanáraim miatt...

sosem voltam kiemelve, mindig más volt a jó... én sosem és mindig hármas voltam..


középiskolában szintén, de tizediktől (ekkor láttam a death note c. animét pontosabban 9. év végén) élvonalban ötös, gondolkodás nélkül egyetemi könyveket olvastam el... inverz-mátrix transzformációt leprogramoztam, most is azzal csinálok egy tök jó kis programot saját magamnak...

és nagyvonalban teszek az egészre.. nem lehet lekapcsolni :) olyanokat tudok, amiket a BME-n nem.. mert autodidakta vagyok, természetesen az ezzel járó kisebb-nagyobb önelégedettséget tükrözi e szöveg is..

Professzorokkal vitatkozom, sokszor és sokszor.. szerintem élvezhető minden, nagyon nagyon élvezhető! :)


Megvan a kihívás... hát jöjjünk rá, lássuk az erőforrásigényt... oh, metafizika és statisztika... rendben.. kvantumelméleti számítások... komplex lesz a megoldás.. oké, akkor kezeljük le gyorsan a komplex számokat quick basicben(!!!) aztán tovább... olvasni egy hetet, közben csinálni azt amit kell (munka, tanulás vagy akármi.. szülőknek segíteni..) és rájövök... ha meg nem, akkor is rájövök... rengeteg ismeretet szerezve..


Javaslom neked is e nagy lendületet! :)

2011. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi szépen! Most ez kellett nekem, már nagyon össze voltam esve, hogy ennyi volt! :)


Akkor sok tanulás, könyv, tutorialok, stb.!


Megpróbálom :) Köszi!

2011. júl. 29. 15:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Én gimiben a bukás szélén táncoltam matekból, most mégis szoftver-mérnök vagyok, szóval semmi sincs veszve :) De azért a fősulin/egyetemen lesznek nagy sz*pások.. ;)
2011. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!