Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az mRNS a jövő ?

Az mRNS a jövő ?

Figyelt kérdés
Elon Musk írta Twitteren hogy szerinte ez a jövő és nagy potenciál van benne. Ez igaz lenne ? Sokan méregként tekintenek az anyagra

2023. júl. 17. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ilyen, h csak eze lenne a jovo. Hasznos vegyulet. Mint ahogy hasznos anyag a grafen, a a szilicium, vagy barmi, amit hasznalunk.
2023. júl. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Jövő? Nekem nem egy ismerősöm meghalt a vakcinától és többet kell kapni belőle és úgy is elkaphatod csak (ha szerencsét van) nem leszel olyan beteg.

Hát lehet hogy jövő de elég sötét de erről nem mi döntünk.

2023. júl. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az mRNS nem a jövő. Vagyis a jövő is , meg a jelen is, meg a múlt is. A szervezeted nem működne mRNS nélkül. Ez így volt eddig is most is így van és valószínűleg a jövőben is így lesz. Semmiről nem tudok ami ebben változott volna bàrmit is...
2023. júl. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha "jövő" alatt azt értjük, hogy az elkövetkező 10-20 évben szabadalmaztatott gyógyszerek nagyobb része mRNS alapú, akkor valószínűleg nem a válasz. Mint minden terápiának, ennek is vannak előnyei és korlátai. Hogy több ember számára tanulságos legyen, hétköznapi és szakmai szinten is leírom "ugyanazt".



Szakmai nyelven:


Az előnyök közé például a kis invazivitás és kedvező farmakokinetika tartozik. Ami egyértelműen korlátok közé szorítja, hogy nem lehet bármilyen elváltozás esetében fehérje alapú molekulákkal belépni a terápiás ablakba. Egyesek azt is felvetették, hogy az mRNS alapján szintetizált fehérjék felélik a szervezet lokális aminosav készleteit, ami egyes ""természetes"" folyamatokat hátrányosan érinthet. Ezen utóbbi pont véleményem szerint teljesen alaptalan, mert a terápiás ablaknak felső korlátja is meghatározandó klinikai fázisban és alapvetően össze kellene hasonlítani az mRNS által szintetizált fehérje méretét a szervezet által fiziológiásan előállított fehérjék méretével egy ilyen kijelentés megalapozásához, de ez eddig nem történt meg.



Konyha nyelven:


Előnye, hogy "egyszer megszúrnak oszt' jóvan" nem kell se a betegnek, se az orvosnak figyelgetni az adagolást és nem kell kísérletezni, mert "nem áll be". Hátránya, hogy nem csodaszer: egy törött lábra nyilván nem ezt fogják felírni ágynyugalom helyett. Amire meg van 1000x hatékonyabb gyógyszer, arra biztos nem fognak ilyesmit fejleszteni.

2023. júl. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vakcinatípusra gondolsz, tudtommal az az egyik fő technikai probléma vele, hogy speciális hűtők kellenek a tartós tároláshoz. Előnye az, hogy felgyorsítja a vakcina fejlesztést egyes esetekben.


Musk biztos valami fontos eseményre vagy üzletre utalt, én ebben nem vagyok olyan járatos.

2023. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan téren ez a jövő, hogy ez már leválthatja a lassú tyúktojás alapú vakcina fejlesztést és gyártást. Így a vakcinafejlesztés minimum ideje évekről hónapokra csökken.


Szerencsés esetben ez akár azt is eredményezheti, hogy nem lessz több világjárvány a jövőben.


Az eddigi emberi történelem során effektíve csak a karantén állt rendelkezésre egy újszerű vírussal szemben, mire a vakcina megszületett, a vírus már végigsöpört az egész populáción.

De egy ilyen gyors fejlesztésű mRNS vakcina mostmár meg tudja előzni a vírus terjedését.

2023. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért az meredek, hogy 2 év össznépi biológiai korrepetálás után is csak ott tartanak az emberek az mRNS fogalmával, hogy az valami "gyógyszer". Miközben rohadtul nem az, semmilyen értelemben sem.
2023. júl. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék az eredeti posztra.

Amit én olvastam, azért jó az mRNA vakcinákban használt technológia, mert célzottabban lehet vegyületeket előállítani ott és olyan mértékben, ahol kell. De nem vagyok szaki, szóval csak nekem ez jött le több helyen.

[link]

2023. szept. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!