Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az UV sugárzás okozza a...

Az UV sugárzás okozza a barnulást/vörösödést/leégést?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 18:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A 97-es évjáratú szériaautó már "modern". A napszemüveg lencséje vékony, úgyhogy annak UV nyelő anyagot vagy felületi réteget kell tartalmaznia ahhoz, hogy jó legyen.
2023. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#11

"A napszemüveg lencséje vékony..." - az üveglencse is?

2023. aug. 2. 13:04
 13/22 anonim ***** válasza:
Egy autóüveghez képest vékony - kb. harmad olyan vastagságú - hogy ne nyomja az orrodat a pápaszem.
2023. aug. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13

Ahogy nézem az autóm üvegét, hát nem mondanám vastagnak. Szerinted?

2023. aug. 2. 23:05
 15/22 anonim ***** válasza:
Kérdező - én nem tudom megnézni az autód üvegének a vastagságát, csak az enyémét, és az jóval vastagabb egy napszemüveg üvegénél - ahogy már fentebb megírtam.
2023. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#15

Jó, én mondjuk aszerint vizsgáltam, hogy az erős dioptriájú (szemüveg)lencsék is tudnak vastagok lenni. Na, azokhoz képest mindenképpen vékonyabbnak érzékelem a Peugeot 106-osom ablaküvegét. De még ez is vastagnak számít ahhoz, hogy elnyelje az UV sugarakat?

2023. aug. 3. 14:36
 17/22 A kérdező kommentje:

#15

Akkor minden mehet észrevétlenül tovább, vagy a biztonság kedvéért azért használjak valami napvédőt az autóban is? (Érzékeny vagyok a napra.)

Köszi.

2023. aug. 4. 11:27
 18/22 anonim ***** válasza:

Kérdező - ezt próbáld műszeres mérés alapján eldönteni, ha ennyire fontos számodra ez a téma!


A professzionális sofőrök a nyári napsütésben minőségi napszemüveget használnak, mert már a látható tartományú fény is bántja a szemüket az egész napos munkaidő alatt. Alkalmi sofőröknél viszont ennek nincs különösebb jelentősége, inkább csak kényelmi szempont.

2023. aug. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18

Bőrvédő naptejre vagy napolajra gondoltam.


ÉRTÉK vagy!

Köszönöm szépen!

2023. aug. 4. 23:48
 20/22 A kérdező kommentje:

#9

Ezt írják: "Az UVA azonban sokkal közelebb áll a látható spektrumhoz, mint az UV-B. Az UVA körülbelül 75% -a áthalad a hagyományos üvegen. Az UVA bőrkárosodáshoz és genetikai mutációkhoz vezet, amelyek rákhoz vezethetnek. Az üveg nem védi meg a Sun bőrkárosodását. A beltéri növényeket is érinti. Volt már valaha egy beltéri növényen kívül és leveleit égette? Ez azért történik, mert a növény nem volt megszokott az UVA magasabb szintjein kívül, a napsütötte ablakon belül."

[link]


Ezt hogyan kommentálod?

Nagyon köszi!

2023. aug. 12. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!