Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha belém ültetnének rákbeteg...

Ha belém ültetnének rákbeteg emberben már kialakult daganatokból vett részeket akkor bennem is tovább nőne az ő rákja?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 00:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"képes kialakitani ér hálózatot maga köré"

De ez az érhálózat nem rákos sejtekből van, hanem normálisból. A rákos sejtek olyan hormonokat is termelnek, amelyekkel ráveszik a normális sejteket arra, hogy kiszolgálják őket, és amúgy ezek normális esetben, normális sejteknél is így mennek a szervezetben.


"Biztos nagyon sok esetben nem működne és a szervezet elpusztinaná de elég nagy magabiztosság kell ahhoz hogy kijelentsd ez minden egyes esetben így történne."

Pontosan.

Egy rákos sejtnek is 50 féle módszer kell arra, hogy elkerülje az immunrendszert, de egy idegen testben 250 féle módszer kell rá, mert még ráadásul testidegen is. Ezért aztán sokkal ritkább az ilyen, alig van rá példa.

2023. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 sadam87 ***** válasza:
100%

#10

"Az említett tasmán tigris"

Mármint említett tasmán ördög. A tasmán tigris (másnéven erszényes farkas) másik faj, ami már egyébként kihalt.

"Nem állítom hogy ez egyszer is élő fordul embereknél de simán elképzelhető labor körülmények között ha megfelelő helyre teszik. "

Az általam küldött első linkben legalább három példa szerepel, amikor egy emberből egy másikba átkerült tumorsejtek okoztak az utóbbiban daganatot.

2023. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"De ez az érhálózat nem rákos sejtekből van, hanem normálisból. A rákos sejtek olyan hormonokat is termelnek, amelyekkel ráveszik a normális sejteket arra, hogy kiszolgálják őket, és amúgy ezek normális esetben, normális sejteknél is így mennek a szervezetben."


Igen, ez így van. És? Nem mondtam hogy nem így lenne. Vagy most mire célzol ezzel?

Minden szervezetben ugyan az az anyag felel az új érek kialakításáért. Nagybátyám nemrég halt meg glioblastoma-ban. Egy ideig olyan gyógyszert kapott ami ezt a folyamatot gátolja. Pont azért hogy lassabban terjedjen a daganat.


"Egy rákos sejtnek is 50 féle módszer kell arra, hogy elkerülje az immunrendszert, de egy idegen testben 250 féle módszer kell rá, mert még ráadásul testidegen is. Ezért aztán sokkal ritkább az ilyen, alig van rá példa."


Nem is mondtam hogy ez tuti működik, de van rá sansz. Nyilván minél több esetben csinálnák meg annál több esetben fordulna elő. Szerintem azért senki nem akarná kipróbálni 😆 Ugyan akkor ezeket a számokat nem tudom honnan veszed. (nem mintha egyébként bármelyikünk is orvos lenne vagy kutató) de ha már kocsmai filozofálgatunk szerintem számokat ne tegyünk bele mert egyikünknek sincsen róla fingja se.


"Mármint említett tasmán ördög. A tasmán tigris (másnéven erszényes farkas) másik faj, ami már egyébként kihalt."


Igen, igazad van. Mindkettőt ismerem de valamiért a tigris ugrott be először mert nem másoltam a szöveget. A tigrist mi írtottuk ki😪

2023. aug. 6. 20:25
 14/14 A kérdező kommentje:

"Az általam küldött első linkben legalább három példa szerepel, amikor egy emberből egy másikba átkerült tumorsejtek okoztak az utóbbiban daganatot."


Bemásolom ide hátha valakit érdekel. Azért főleg az utolsó pár eset az nagyon durva főleg annak tükrében hogy véletlenekről volt szó és nem is szándékos mégis simán kifejlodott. Tehát ezekszerint nem olyan kicsi rá az esély.



"2014-ben egy 41 éves, HIV- fertőzés miatt legyengült immunrendszerű férfinál rákfertőzés fordult elő Kolumbiában . A férfi daganatsejtjeiről kimutatták, hogy a törpe galandféregből , a Hymenolepis nana- ból származtak . [5] Az 1990-es években egy differenciálatlan pleomorf szarkóma került át a betegről a sebészre, amikor műtét közben megsérült a keze – öt hónapon belül daganat alakult ki a kézen. A daganatot eltávolították. [6] 1986-ban egy laboratóriumi dolgozó véletlenül összetörte magát azokkal a tűkkel, amelyekkel vastagbélráksejteket fecskendezett egerekbe. Két hét alatt kis daganat alakult ki a kezén. [7]"

2023. aug. 6. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!