Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A föld középpontján súlytalans...

A föld középpontján súlytalanság van, vagy pedig a körülvevő anyag minden irányba húzna szét?

Figyelt kérdés
2023. aug. 6. 12:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A Földnél úgy gondoltam, hogy a közepén csinálsz egy lyukat, és ott állsz meg.

A kérdező úgy képzeli, hogy amelyik falhoz odamegy, az fogja magához vonzani. De ez nincs így.

2023. aug. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én úgy értem mivel anyag vesz körül ami minden irányból ugyanolyan erővel vonz, ezek kioltják egymász és 0 gravitáció van, viszont ez nem olyan mintha hatan elkezdenének hatfelé húzni? Buta példa de erre gondoltam.
2023. aug. 8. 10:00
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy lyuk a bolygó közepében, akkor lenne valós, amit írsz. Csakhogy jelenlegi ismereteink szerint akkora nyomás van a bolygó belsejében, hogy lehetetlen hogy ott bármiféle üreg kialakuljon, pláne fennmaradjon, nincs olyan ismert anyag, amely akár csak a töredékét is kibírná a bolygó középpontjában jelen lévő nyomásnak, annak ellent tudna állni. Főleg nem azon az 5000+ fokos hőmérsékleten.
2023. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"ez nem olyan mintha hatan elkezdenének hatfelé húzni?"

Nem.

Ugyanis, ha többen többfelé húznak, akkor mindenki valamelyik szélső pontodat ragadja meg, ezért akarsz szétszakadni.

Míg a gravitáció úgy működik, hogy mindenki húzza minden pontodat.

A fenti esetekben pedig kiszámolható, hogy az eredő erőhatás NULLA lesz, akárhol is vagy egy lyukas gömb belsejében.

Tehát az égvilágon semmit nem fogsz érezni, és súlytalanul lebeghetsz az egész térben.

Persze akkor, ha közben a nyomás nem lapít ki.

2023. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nyilván elméleti a kérdés.
2023. aug. 8. 10:25
 16/16 anonim válasza:
17%
A nyomás a hatalmas odalent
2023. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!