Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A mai magyar lakosság genetika...

A mai magyar lakosság genetikailag milyen eredetűnek tekinthető?

Figyelt kérdés

Egyes ismerőseim szerint germán-szláv kevert nép vagyunk, a következők miatt: a honfoglaláskor germán és szláv népelemek éltek itt a Kárpát-medencében főleg, elhanyagolható mértékben mások is, például avarok, kelta maradékok. A honfoglaló magyarok leigázták az itteni szlávok (főként morvákat elvileg) és elfoglalták a területet. A vezető réteg a magyar törzsi vezetőkből lett, a magyar köznép, ami elvileg kis számú volt beolvadt a szláv-germán mixbe, akik átvették a magyarok nyelvét. Aztán a történelem során a háborúk miatti népességfogyás miatt még több szláv meg germán eredetű népesség telepedett be.

Igaz ez vagy sem?



2023. aug. 29. 16:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez engem is érdekel.
2023. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Genetikailag lényegében egy uráli-türk-balkáni-szláv-germán turmix vagyunk az elmúlt ezer év számtalan betelepítésének, meghódítottságának, határváltozásainak köszönhetően.
2023. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Genetikailag abszolút keverék európai, ázsiai és közelkeleti tipusokból

Gyakorlatilag magyarok genetikailag nem léteznek.

2023. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Genetikailag minden nép keverék.


Én nem értem ezt. Ez is egyfajta specifikus magyar betegség.

A franciák, angolok is keverékek, Berlin meg szláv település volt tudtommal.


Ők miért nem rinyálnak, hogy jajj germán-szláv-klelta keverékek?

2023. aug. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez nem rinyálás, csak érdekel. Erre való az oldal.
2023. aug. 29. 19:02
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon elszigeteltnek kell lennie egy népnek ahhoz, hogy ne legyen kevert. Ha megnézzük pl a myheritage adatbázisát, akkor látszódik, hogy nem igazán van különbség egy átlag magyar, szlovák és cseh ember dns-e között. De közel állunk az osztrákokhoz, szerbekhez, ukránokhoz és lényegében minden más szomszédunkhoz is. Tény, hogy van bennünk honfoglaló dns, de ez jellemzően csak pár %. Illetve biztosan van sok környező szomszédunkban is. Szóval igen, mondhatod azt, hogy germán és szláv őseink vannak, de ez kicsit random megközelítés, hiszen a legtöbb ősünk itt élt már a bronzkorban és a vaskorban is, amikor ezek a fogalmak még nem léteztek. Meg aztán ezek se tiszta kategóriák, hogy pl szláv. Ők például magukba olvasztották a szkítákat, szarmatákat, alánokat, illíreket és a trákokat.
2023. aug. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
31%

a homo sapiens nagyjából 40 ezer éve beszél(makog)úgy, hogy megérti a másikat...ekkortájt mondhatta a neandervölgyi, hogy na, ebből elég volt, és kihalt(ami nem igaz, csak keveredett)..itt Európában már vidáman próbálták túlélni az utolsó jégkorszakot, addig mi magyarok a franc tudja hol gyűjtöttük a túléléshez szükséges bármit...keverdtünk mi mindenkivel, aki arra járt, és sikerült megdugnia egy magyarnak tűnő nőt..eközben a jégkorszak arrafelé is hideget lehellt, ezért néhány évszázadot sikeresen átvészeltünk melegebb vizű barlangokban...


Aztán vándorlás még mindig nyugat felé, ezalatt a pár évezred, és náhány ezer kilométer megtétele közben szinén keveredtünk azzal, aki arra járt...és így, baromira összekeverve értük el a hágót, ahol igazából megláttuk Európa közepét...kicsit lepihentünk, ami máig tart...


Most jönnek a fekete rasszok, és azokkal fogunk keveredni....


be szép is lesz...

2023. aug. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok ezek.
2023. aug. 29. 21:14
 9/20 A kérdező kommentje:
Én egyébként tudom, hogy az őseim lengyelek, ukránok, szlovákok. Genetikailag is kimutatható. Én elmagyarosodott szlávnak vallom magam. A dédnagyapám még magyarul sem tudott, csak lengyelül. Tervezem egy szláv nyelv megtanulását, régi szláv vezetéknév visszavételét és szláv eredetű keresztnév felvételét is.
2023. aug. 29. 21:28
 10/20 anonim ***** válasza:
48%
Úgy értesültem komolyabb tudósoktól, hogy egy terület lakossága hosszú időn át eléggé állandó. Azt lehet mondani, hogy akik a Kárpát-medencében éltek a kőkorszakban, azok leszármazottai élnek itt ma is. Persze csak nagy általánosságban. Mert volt itt azért népmozgás bőven, de én is úgy hiszem, hogy pl. a Honfoglalás, ami ugye nekünk baromi nagy történelmi esemény a helyi lakosság genetikai állományát olyan nagyon nem változtatta meg, mert a honfoglalók - bár erről megoszlanak a vélemények - sokkal kevesebben voltak, mint a helyiek.
2023. aug. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!