Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tehát a kérdés: hogy kell...

Tehát a kérdés: hogy kell kiszámítani h pl. Bombayban (vagy más városban) hol (fokban kell) delel a Nap szeptember 23. -án?

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Pont most tanulom ezt, de nem tudom xD
2010. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tehát, józan paraszti ésszel:

Március 21. és Szeptember 23. A két napéjegyenlőségi nap. Ekkor a nap épp az egyenlítő fölött süt merőleges fénnyel. Ergo, ekkor a nap 0°É-SZ körön merőlegesen delel.

Mint most utánnajártam Bombay a 19°ÉSZ-en fekszik, ami 19°-al van északabbra. Ha 0 fokon feküdne Bambay, akkor lenne szept. 23.-án 90°-os a nap beesési szöge. Így kevesebb mint 90°, pontosan 19-el, azaz 90-19=71°.

Tehát a kérdésedre a pontos válasz=>71°


(túl akartam kombinálni de ez egy iskolapélda volt időközben kiderült)

Remélem tudtam segíteni. :) Ha nem kérdez(etek) bátran.

2010. okt. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez azért nem annyira egyszerű.

Nem mindig szept. 23.-án van az egyenlítő felett a Nap. szept. 20 és 24 között ingadozik. Mondjuk a kérdező nem árulta el hogy mennyire kell pontosan számolni, de szerintem ez elég jó első közelítésben. Amúgy meg 3 hónap alatt közel 23 fokot mozdul arrébb a Nap az egyenlítőtől. Igaz nem lineáris a skála, de az az 1-2 nap szerintem nem számít, csak azért írtam, hogy ha mégis nagyon pontosan akarsz számolni, akkor elég kemény matek kell hozzá.

2010. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!