Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fognak -e majd a jövőben...

Bulcsando kérdése:

Fognak -e majd a jövőben AI-on orvosi kísérleteket csinálni ?

Figyelt kérdés
Sokan mondták nekem hogy nem lehet modellezni az emberi agyat vagy szervezetet mert olyan bonyolult , de ha idővel okosabb lesz nálunk az AI akkor elvileg bonyolultabb is, tehát jó lenne orvosi kísérletekre is igaz hogy addigra már ő is személynek lesz tekinthető .

2023. nov. 7. 04:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Már csinálnak ilyet
2023. nov. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

A SOMA nevű játékban egy ilyen kísérleti kezeléssel indul a sztori. Ami pedig a folytatást illeti - jobb nem ellőni a poénokat...

:)

2023. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Az AI felépítésénél, megtervezésénél valóban a neuronok egy nagyon leegyszerűsített modellje szolgált alapul. Hogy most ez milyen hatékonysággal képes egy adott funkciót ellátni, az egy dolog, de ettől ez még így van. Ha valami olyan dolgot akarunk megtudni az agy működéséről, aminek aspektusából az AI hasonló, akkor az AI tanulmányozásával egyben az agyról is megtudhatunk valamit. Ha meg olyan dolgot akarunk megtudni, amiben az AI lényegileg eltér az emberi agy működésétől, akkor meg az AI tanulmányozásával lehet, semmit sem tudunk meg az emberi agyról.


Olyan ez, mint a robotkar. Az is az emberi anatómia leegyszerűsített modelljére épül, vannak ízületei, vannak kvázi csontjai stb… De pl. izmok helyett motorokkal működik. Hogy most egy robotkar annyira jól sikerült, hogy képes tízszer nehezebb dolgot is felemelni, mint az ember, az egy dolog. De ettől még a robotkar tanulmányozásával az égvilágon semmit nem fogunk megtudni az izomláz kialakulásáról és kezeléséről, mert ebből a tekintetből teljesen más a felépítése, mint az emberi karnak. Ha viszont azt tanulmányozzuk, hogy egy adott testet A pontból B pontba hogy lehet a legkevesebb befektetett munkával elvinni, akkor az meg lehet analóg az emberi kar működésével, lehet hasznos az ebből levont következtetés mondjuk egy sportoló számára, hogy az adott mozdulatsort hogyan kivitelezze.

2023. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%

Nem. Az orvosi kísérletek célja az emberi szervezet tanulmányozása. Az AI nem ember, még csak nem is biológiai élőlény. Egyrészt. Másrészt pedig olyan AI-t csinálni, ami tökéletesen utánozza az emberi viselkedést és intelligenciát egy dolog, olyat pedig ami az emberi szervezet működését képes tökéletesen modellezni egy nagyon más dolog. Az előbbi lényegesen könnyebb, és ettől is fényévekre vagyunk.


(Mielőtt valaki felhozná, hogy a ChatGPT vagy a Bing vagy a Github Copilot vagy az akármicsoda más milyen okos: nem azok. Csak nagyon jól meg tudják jósolni, hogy egy adott kérdésre egy ember mit válaszolna. De önálló gondolkodásra, érvelésre, és kreativitásra egyik sem képes. Kreativitás alatt azt értem, hogy kitalálni valami újat, amire még senki sem gondolt. Az önálló gondolkodás képessége nélkül teljes mértékben a tréningezésükhöz használt adathalmaz alapján felállított modellbe vannak zárva.)

2023. nov. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!