Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen emberi ésszel nehezen...

Milyen emberi ésszel nehezen felfogható, vagy elképesztő űr tényeket tudtok mondani? (Egyet a leírásban elmondok én is)

Figyelt kérdés

A Hold a Földtől kb 1,3 fénymásodpercnyi távolságra van.


Ezzel szemben az Andromeda galaxis 2,5 millió fényévnyire.


Ennek ellenére a Földről vizsgálva mágis 6x akkora területet foglal el (ha teljesen lehetne látni szabad szemmel) mint a Holdunk. Ilyen baromi nagy az Andromeda galaxis.


Milyen ehhez hasonló példák vannak, ami elgondolkodtat, vagy ilyen.. "mindblown" tény?



2023. nov. 12. 19:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9-es.. ez még nem is akkora baj, hogy a fény ilyen lassú. A nagyobb baj az, hogy az univerzális sebességhatárt ott húzták volna meg... ez kb olyan, mintha a német autópályára kitennének egy 5km/h-s sebességhatárt.. (sőt, még attól is durvább.. kozmikus skálán nézve) :D


Amúgy ami nagyon érdekes még... és ezt a Space Engine-ben is kipróbálhatjátok! Hogy ha lehetne a fénysebességtől gyorsabban menni (Nos, Space Engineben ez nem akadály, mert 326 Millió fényév / másodperc ott a sebességhatár :D) akkor lehet látni azt, hogy pl a feketelyuk akkréciós korongja visszafelé forog, ha távolódunk tőle.. és felgyorsul, ha közeledünk felé. Mintha az időben utaznánk vissza.. vagy előre.. Ez azért van, mert ahogy haladunk a térben a fénysebességtől gyorsabban előrébb / hátrébb, úgy jutunk el olyan helyre ahol a fény még nem volt, vagy már régebben volt..


Igaz, hogy ezt térhajlítás nélkül sosem tapasztalhatjuk meg (és jó eséllyel a térhajlítás sem fog menni, mert tudtommal több energia kell hozzá, mint amennyi az univerzumban van), de érdekes lenne az biztos :D

2023. nov. 13. 15:30
 12/15 A kérdező kommentje:
*ott húzták meg.. nem volna, bocsi :D
2023. nov. 13. 15:30
 13/15 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak, Psycho-nak külön köszönöm ezt a Marson kék a napnyugtás hozzászólását. 66,9 órám van eddig a Space Engine-ben és ezt még nem vettem észre, pedig még a Marson is figyeltem napfogyatkozást (a saját holdjaival nyilván.. :D)


És beszarás, de még a Space Engineben is megcsinálták, hogy kék legyen a napelemente! Olyan hihetetlen ez a program :D

2023. nov. 14. 16:49
 14/15 Psycho ***** válasza:

Szívesen! :)

Igen, a Space Engine - bár sajnos nekem nincs meg - de hallottam róla, hogy csudajó progi.

Külön ajánlom még a Universe Sandboxot is, ha érdekel ez a téma (és nem ismernéd). Órákat el lehet szórakozni vele!

2023. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Az is megvan és játszottam vele! Igaz abban kb 8 órám van. :)
2023. nov. 14. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!