Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az igazság miért nem mérgező ?

Bulcsando kérdése:

Az igazság miért nem mérgező ?

Figyelt kérdés
Nem teljesen értem hogy ha az élőlények növelik a környezet entrópiáját rendezetlenségét amíg a sajátjukét csökkentik. Hogy lehet az hogy létezik egy olyan út amivel nem mérgezzük meg a környezetünket annak ellenére hogy növeltük annak az entrópiáját ?

2023. nov. 16. 03:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A környezet mérgezésének a fogalma nem a termodinamika tárgykörébe tartozik.


2. A drog rossz - értem?

:-/

2023. nov. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Még a Morbid című művészeti folyóiratból emlékszem a következő sztorira:


Megy a hülye gyerek az erdőben és talál egy gombát. Első megnyilvánulása:

- Jééé, goombaa!

A gomba megsajnálja:

- Amiért felismertél, hármat kívánhatsz!

- Okos akarok lenni.

- Okos vagyok, beszarok!

- Beszartam, de hülye vagyok...

- Jééé, goombaaa...

2023. nov. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
86%
#2 én ezt Fábry műsorában hallottam, legalább 20 évvel ezelőtt. :)
2023. nov. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tényleg buta vagyok meg magányos is de szerintem ha megbontjuk a természet folyamatait annak lehetnek rossz hatásai is és csak akartam volna keresni valami összefüggést ebben . Ami igaz az igaz sok mindenbe nem tudok bele gondolni mostanában és alapvető gondolat menetekben kérem az emberek segítségét . És ami azt illeti ezt a gombás viccet se értem teljesen.
2023. nov. 16. 05:35
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"ha megbontjuk a természet folyamatait annak lehetnek rossz hatásai is"


És ki mondta, hogy nincsenek? De a "rossz" az relatív.

2023. nov. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem relatív a rossz ,minél fejlettebb egy élőlény annál jobb szerintem , és az igazság az csak egy nincs több igazság , de az érdekel hogy létezik egy út amit ha megtalálunk akkor sikerül úgy megbontani a természet rendjét hogy közbe ne mérgezzük meg ezt hogy kell elképzelni vagy valóban fölösleges ezt ennél jobban tovább gondolni ?
2023. nov. 16. 05:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező írta:

"És ami azt illeti ezt a gombás viccet se értem teljesen."


Válasz:

Próbáld kissé megerőltetni magad - egyszer neked is sikerülhet!


[link]

2023. nov. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - az állításoddal ellentétben az élőlények jelenléte nem növeli, hanem csökkenti az entrópiát a termodinamikailag rendezettebb biomassza létrehozásával.


A többi eszmefuttatásodat inkább nem kommentálom, mert közvetve már megtettem a dolgot a gombás poénokkal.

2023. nov. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kólauborkával ***** válasza:
84%
Azért nem mondanám azt sem, hogy minnél fejlettebb valami annál jobb lenne. Pl.: ott a csótány vagy a medveállatka. Mind a kettö elöttünk is itt volt és utánunk is itt lesz, ebben teljesen biztos vagyok, akkor miért is lenne jobb és miben, ha valami fejlettebb?
2023. nov. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Kólauborkával - az emberi társadalom messze meghaladta az egyszerűbb élőlényeket abban, hogy élve túljutott a Föld sztratoszféráján, ráadásul otthagyta lábnyomát a szomszédos égitesten. Az ember által létrehozott eszközök már a heliopauzában repülnek kifele a világűrben!


Pár évvel később pedig már világossá vált az is, hogy az emberi tevékenység által megszülető "mesterséges" szuperintelligencia képes lesz elterjedni akár az egész galaxisban is!

2023. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!