Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha tényleg olyan sok csillag...

Ha tényleg olyan sok csillag van az égen mind ahogy mondják akkor miért sötét az ég este ?

Figyelt kérdés
Mert ha tényleg nagyon sok "végtelen" csillag van az égen akkor miért nem látom inkább világosnak az eget éjszaka, nem így lenne logikus ?

dec. 9. 16:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
19%

"Körülbelül 200,000,000,000,000,000,000,000 csillag van az univerzumban. Ez a látható becsült csillagszám, ennyi csillagnak teljesen be kéne teríteni éjjel az eget."


Elmondtad ezt a csillagoknak is? Lehet, hogy ok ezt nem tudjak, hogy annyiuknak teljesen be kene teritenie ejjel az eget, azert nem teszik.

dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"ennyit lehet(ne) látni, fényszennyezéstől távol. Mert valószínűleg ez az oka, hogy keveset látsz."


Űrhajósok akkor miért nem látnak többet? Az űrben nincs fényszennyezés.

dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%
#12 Nyilván mert messze vannak (röviden). Valamit itt szerintem félreértesz.
dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Van néhány oka annak, hogy a "Körülbelül 200,000,000,000,000,000,000,000 csillag" miatt mégsem fénylik az éjszakai égbolt. A fényerősség a távolság négyzetével csökken, a messzi csillagok fénye gyakorlatilag közel végtelenül kicsi, a csillagok egymást is takarják, a csillagközi térben vannak gáz és porfelhők, melyek szintén elnyelik a napok fényét és még nincsenek olyan régóta megvilágítva, hogy az elnyelt fényenergia miatt a látható tartományban sugározzanak, stb...
dec. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam pár dolgot az 5. válaszban.

Annyit hozzátennék, hogy a Naprendszer azért nem üres, mert a Nap folyamatosan árasztja magából az anyagot egyrészt a Napszéllel, másrészt a Napkitörésekkel. Éppen most aktív szakaszban van a Nap, amelynek 11 éves periódusai vannak. Október 31. én volt egy elég nagy Kitörés, de szinte állandóan történnek kisebbek, a jövő év elejére várható megint egy nagyobb.

[link]

Ez az anyag eloszlik a Naprendszerben, amit valószínűleg nem hagy el és ugye már 4,5 milliárd éve tart, vagyis a Naprendszernek van egy sűrűsége, most attól függetlenül, hogy elképesztően nagy, így az anyag mégis ritka benne, de egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy üres.

A csillagközi térbe a nóva és szupernóvarobbanások juttatnak ki gigászi mennyiségű anyagot, bár ezek többnyire felhőkben maradnak, de sok ilyen felhőnek kell léteznie, mert sok öreg óriáscsillag ért már ebbe a periódusba az Univerzum keletkezése óta. Ám mégis máshol is van anyag, amint írtam köb-kilométerenként egy atom átlagban.

Ezeknek még a Naprendszer kialakulása előtt kellett kijutnia a csillagközi térbe, hiszen volt itt előtte csitt-csatt, bimm-bumm, csak erről nem sokat tudunk, mert a Nap lényegében még egy fiatal csillag a 4,5 milliárd évével. Mindenesetre a csillagközi térbe jutott anyag viszonylag egyenletesen eloszlott és bár meglehetősen ritka, mégis a nagyon-nagyon távolról érkező fény egyre nagyobb bizonyossággal ütközik ezzel az anyaggal, amiben aztán elnyelődnek a fotonok. Minél távolabbról jön, annál biztosabban.

dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 sadam87 ***** válasza:

#15

"Ám mégis máshol is van anyag, amint írtam köb-kilométerenként egy atom átlagban."

Szerintem kissé alul becsülöd a csillagközi / galaxisközi közeg sűrűségét.

[link]

[link]

"The average density of the intergalactic medium (IGM) is about one atom per cubic meter"

dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16

Lehetséges, akkor elnézést, erre az adatra emlékeztem de lényegében a kérdés megválaszolásához majdnem mindegy, a lényeg, hogy van anyag a csillagközi térben is és bár igen ritka, de minél messzebbről jön a fény, annál biztosabban elakad ebben a ritka anyagban és elnyelődik.

Amúgy ezt még kísérleti úton nem ellenőrizték, hogy mennyi az anyag a csillagközi térben, ezt számítások alapján gondolják.

Bevallom, régen olvastam erről, a mostani számítások szerint akkor több lehet.

dec. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!