Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » (Hogyan születnek a csillagok?...

(Hogyan születnek a csillagok?) A csillagok születésének a teóriája (szintén) az evolúcióban való hittel áll kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az első kérdést azért tettem zárójelbe, mert az csak egy felvezető kérdés, mely igazából azt szolgálja, hogy moderátori szempontból helyet kaphasson a második. Erről a neten olvasható is több minden. A zárójel utáni kérdés valójában az, amire a választ várom.

2023. okt. 7. 20:32
1 2 3 4
 1/36 A nagy Levin ***** válasza:
81%
Az evolúció nem hit kérdése. Kicsit részletesebben kifejthetnéd, mi köze a csillagok születésének az evolúcióhoz.
2023. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
69%

Máma már nem volt meg ez a kérdés?

:-/

2023. okt. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 UlfOrmson ***** válasza:
91%

Az evolúció a földi élet változását írja le. A csillagok keletkezésének ehhez semmi köze, márcsak azért sem, mert a csillagok

A) nem a Földön találhatók

B) nem élőlények.


Az evolúcióval a paleontológia és a biológia foglalkozik, míg az égitestek keletkezésével (köztük a csillagokkal is) a csillagászat.

2023. okt. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
A két dolognak semmi köze egymáshoz. Illetve csak annyi, hogy a Földet (és rajta minket) alkotó nehezebb elemek (értsd hidrogén és hélium kivételével minden) múltbeli csillagok magjában lejátszódó fúziós reakciókból illetve szupernóva robbanásokból származnak. De ez teljesen független a biológiától, egyszerűen a fizika törvényeiből következik, hogy nagy tömegű gázfelhők a gravitáció hatására össze fognak sűrűsödni, aztán ha elég nagy a tömegük akkor a hőmérséklet és nyomás hatására beindul bennük a magfúzió.
2023. okt. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

A csillagoknak azért nincs evolúciója, mert a következő csillag NEM másolással keletkezik az előzőből.

Ezen kívül a csillagoknál szelekció sincs, mivel legtöbbször nem a környezeti hatásoktól függ a fennmaradása.

Slussz, passz.

AZ evolúcióhitet pedig én sem tudom értelmezni. Nagyon sötét ember az, akinek hinni kell az evolúcióban, vagy pedig nem hiszi.

2023. okt. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Itt van leírva, hogyan keletkeznek a csillagok:


[link]


Az evolúcióban meg nem kell hinni, mert egy olyan folyamat, amit nyomon lehet követni. Viccesen azt szoktam mondani, hogy az evolúciót rajtam is meg lehet figyelni, és tényleg: én már úgy születtem, hogy nincs bölcsességfogam. És nem is lesz, ahogy a fogröntgen kimutatta. A fogazatom más, mint az előttem lévő oly sok embernek. Az doktornő is csak nevetett ezen, és mondta, hogy ez evolúció.


Az evolúciós folyamat ilyen kis apró változásokból áll, amelyek az évmilliárdok/évmilliók alatt felhalmozódnak, amelyek során egy faj úgy megváltozik, hogy már nem is hasonlít önmagára.

2023. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a csillagok születése úgy néz ki, hogy egy hidrogénfelhő elkezd sűrűsödni a gravitáció hatására.

Közben melegszik (ez fizikai törvény), és amikor elég meleg lesz hozzá, meg elég nagy a nyomás is, akkor beindul benne a hidrogén fúziója.

Egyszerű, mint a faék. Ha valaki ebben kételkedik, az már nagyon sötét ember.

A csillagok születésének nem teóriája van, mert megfigyelt esemény.

2023. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

#4

Úgy értem a kérdést, hogy mindezek a feltételezések ugyanúgy kizárják a Teremtő Isten létét, illetőleg az Ő mint intelligens tervező létrehívását és beavatkozását.


"Hanem lásd, ezt találtam, hogy az Isten teremtette az embert igaznak; ők pedig kerestek sok okoskodást." - Préd. 7/29

"Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek." - Rm. 1/20


Einstein szerint is az evolúció nem több egy hit. Átküldeném az ezzel kapcsolatos vele készült beszélgetést, csak pps. fájlt nem lehet ezen a felületen megosztani sajnos.

2023. okt. 8. 11:19
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
8: szóval a kérdést rossz kategóriába tetted, és valóban az egész csak álcázva van, hogy tudomány. Ez ezoteria amiről te beszlsz, illetve hit és nincs helye a tudományban. Tudománytalan.
2023. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%

Einstein nem mondott ilyet, és e szerint te itt egy vallásos kérdést tettél fel, nem tudományost, mivel a hited alapján írsz, és nem tények alapján.

Légy szíves, menj át a vallás kategóriába.

Amúgy a tudomány nem zárja ki az isteneket, csak például a keresztények istenét. Ő tényleg nem létezik.

2023. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!