Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valódi bizonyítékokat találtak...

Valódi bizonyítékokat találtak az időutazásra?

Figyelt kérdés
Elolvastam a cikket, de nem értettem meg. A kvantumfizika nagyon bonyolult. Nekem csak az jön át a cikkből, hogy elméleti szinten mikroszinten létrehoztak ilyn időhurkokat pár nanoszekumdumig. De hogy már megtörtént korábbi vagy jövőbeli időutazás maradványét találták volna meg - mert ez lenne a cikk címének értelme - azt nem vettem ki a sorok közül [link]

dec. 9. 19:58
 1/5 anonim válasza:
95%
Szenzációhajhászatnak hívják ezt.
dec. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Ezt (vagy egy ehhez hasonló cikket) én is olvastam, de ez csak a nagyon kicsi, mikró szinten bizonyítaná azt, hogy bizonyos esetekben megfordulhat az ok-okozat összefüggés.
dec. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
#2-es voltam: Ami a cikket illeti... Nem igazán tudom, hogy ebből mennyi a valóság, nem lepődnék meg azon, ha semennyi, de azon sem, ha van valami valami alapja, mert kvantumszinten elég érdekes és kiszámíthatatlan dolgok is történnek.
dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Az origo ebből a forrásból vette az információkat hozzá : [link]

Ez pedig innen : [link]


Vagyis az eredeti forrás szerint magyarul :

"Olyan metrológiai kísérletet, amelyben a metrológus időnként módosíthatja a bemeneti állapotot egy zárt időszerű görbe szimulálásával, egy időben visszafelé haladó világvonal szimulálásával. A zárt időszerű görbék létezése hipotetikus. Kvantumteleportációs áramkörökkel valószínűségileg szimulálhatók. Az ilyen szimulációkat arra használjuk, hogy pontosan meghatározzuk az intuitív, nem klasszikus előnyt, amely összefonódással érhető el. Kísérletünk egy gyakori információfeldolgozási feladatot tükröz: A metrológusnak fel kell készítenie a szondákat, hogy ismeretlen kvantumkölcsönhatásba lépjen be. A cél az, hogy szondánként a lehető legtöbb információra következtessenek. Ha a bemenet optimális, a szondánként nyert információ bármely klasszikusan elérhető értéket meghaladhat"[...]

dec. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Az időutazás mint olyan nem létezhet a kalsszikus értelemben.
dec. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!