Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Baktérium, gomba táptalajom...

Baktérium, gomba táptalajom tenyésztése inkubátor nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kis házi kísérletet hajtok végre (pontosabban az iskolámat oltom le :). ) Ehhez különböző agaragar táptalajokat használok (csokis, véres stb..) viszont sajnos a 37⁰-ot nem tudom inkubátor hiányában állandóan tartani. Arra gondoltam, hogy az inkubátort infravörös lámpával pótolnám, de nem tudom, hogy ez hülyeség lenne-e?. Valakinek valamilyen alternatív ötlet/tanács? Köszi!

dec. 12. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A páratartalom is fontos. 15-20.000 forintért már tudsz kapni olyan tojáskeltetőket, amik megfelelnének erre a célra. Ha nagyon olcsón akarod venni, akkor érdemes használtan venni. Olcsóbb, ha nincs kijelzője, a hőmérőt tudod pótolni, de páratartalom mérése meg megint venned kell mérőeszközt akkor.


Vagy akár te is készíthetsz egyet, vannak fent róla videók az interneten, csak akkor megint van valamennyi anyagköltséged (hungarocell, mérőeszközök, fűtőegység, ventillátor stb.)


Igazából nem tudom ez milyen projekt, mennyit szánsz rá, de ha már vannak rendes táptalajaid, akkor gondolom van fogalmad a bakteriológiáról és nem légbőlkapott az ötlet. Helyi csoportokban megpróbálhatsz egyébként kölcsönkérni keltetőgépet, ilyenkor nem igazán szokták őket használni. Persze előtte/utánna alapos fertőtlenítés, mert nagyon meg fognak rád haragudni, ha emiatt rohad be a tojások fele.

dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az infralámpa alapból hülyeség, mert a pontos hőmérséklet beállíthatatlan lesz tőle.


Polisztirolhabbal kibélelhetsz egy ládát, vagy hűtődobozt használhatsz erre a célra. Teszel bele terráriumfűtő lemezt, PC ventilátorokat 5W-os ellenállásokkal körberakva, stb. és pontos termosztáttal szabályozod a hőmérsékletet - ennyi.

dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!