Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi agy, psziché és...

József Kálmán kérdése:

Az emberi agy, psziché és immunrendszer, fizikum képes lenne ilyen extrémen fejlődni az evolúció miatt?

Figyelt kérdés
Az embereket mennyire lehet rászoktatni arra, hogy heti 6 napot dolgozzanak 18 órát és a hét mindennapján csak 5 tál rízst kapjanak enni meg esetleg néha egy kevés hüvelyes ételt, meg néna-néha egy-két zöldséget gyümölcsöt adnának nekik enni? Már gyerekkorától dolgoznának az emberek, mert 7 éves koruktól elszakítják őket a szüleiktől de 7 éven alul nem kéne nekik dolgozni és 7-14 éves korig is csak napi 12 óra lenne a 18 helyetti munkaidő. Iskolák nem lennének, a művészetek megszünnének, a kultúra nem létezne. Tehát habár az emberek fizikailag nem bírnák a sok munkát és azt az ételt ami épphogycsak elég a túléléshez és mentálisan se bírnák, hogy egy művészetek, vallások és kultúra nélkül kéne élniük, ahol még a gyerekeiket is elveszik 7 éves koruktól, hogy munkára neveljék őket, de ezt ha évezredekig csinálnák a társadalommal, akkor az emberek egy idő után megszoknák ezt az életmódot és az evolúció úgy alakítaná át az emberek szervezetét, fizikumát, és az emberek gondolkodásmódját és érzelmeit, hogy a többezeréves evolúció miatt ezt az életmódot megszoknák az emberek és egy ilyen élet már senkinek sem jelentene gondot, mert az evolóció miatt hozzászoktak a kevés étellel a sok munkával és a kultúra, tanulás, és művészetek,vallások nélküli élethez? Hisz a hangyák, darazsak is majdnem így élnek, sok munka, kevés étel, kultúra, vallás, művészet nuku , csak én még hozzáírtam egy-két borzalmat (úgy mint a gyerekek elvevése) ehhez a disztópiához(amit ugye ha évszázadok, évezredek, akár több tízezer év alatt lehet megszoknak az emberek és számukra ez mindennapossá, természetessé válik és egyáltalán nem gondolnák disztópiának).Szóval lehetséges, hogy az emberi psziché, fizikum annyira átalakuljon, hogy képesek lennének beérni a túléléshez épphogycsak elég ételhez, a kíméletlen munkához és már senkinek sem kéne szabadidő, kultúra, családtagokhoz való kötődés és ha igen, akkor mennyi idő múltán szokna hozzá az ember ehhez a 1984-es szerű (George Orwell) disztópikus rabszolgatársadalom világhoz(amihez hasonlóban egyébként több állatfaja is él, mint itt írtam)? Sőt, lehetséges lenne, hogy akár annyira megváltozzon az emberi lény, hogy már-már élvezné is ezt a helyzetet, mert mondjuk sokezerév alatt munkamániássá fejlődnének vagy valami.

jan. 3. 20:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Százezer-egymillió év alatt kifejlődne egy kb beszédképtelen, írásra-olvasásra alkalmatlan, szociálisan nem túl érzékeny lény, amelyik képes napi 18 órát dolgozni. Ma is van ilyesmi, ökörnek meg lónak hívják, és egészen jól viseli a hosszú időn át tartó monoton robotolást éhbérért. Ez lenne a "szuperember"? Tényleg úgy gondolod, hogy errefelé kellene terelni az emberi evolúciót?
jan. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 sadam87 ***** válasza:

Megpróbálom még egyszer felhívni mindenki figyelmét arra, hogy az evolúció nem azt jelenti, hogy az erősebbek terjednek el, vagy egy faj erősebb lesz! (Pontosabban azt is jelentheti, az erő előnyt jelent az adott környezetben. Csak sok esetben nem jelent, vagy ha jelent is, nagyobb költsége van, mint amekkora az előny.)


#20

"és kialakul egy erős társadalom."

Az a társadalom, ami az általad leírt esetben kialakul, nem erős lesz, hanem végletekig kizsigerelt, roppant tájékozatlan, és emiatt sérülékeny.

"a "tökéletes utópiát"."

Szerinted az a tökéletes utópia, amit leírtál?????


Még egy korábbi megjegyzésedre:

"Viszont én kíváncsi vagyok, hogy ha nem bukott volna bele a háborúba ez a munkatáborország akkor mennyi idő után fejlődött volna ki, egy munkabíró, kevés táplálékot igénylő "szuperember"."

Ilyen környezetben aligha egy "szuperember" szelektálódna ki. Inkább olyan, aki jól tudja mímelni a munkát, jól el tud bújni, vagy épp nagyon kevéssel is beéri, és nem zavarja, ha egy csomó mindent megvonnak tőle. (Persze nem tudom, neked mi a szuper...)

jan. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Most, hogy belegondolok, lehet tényleg nem lenne egy olyan jó világ, legalábbis azok alapján amiket itt leírtatok. Bár Kambodzsában se tudták ezt az elképzelést helyesen megvalósítani, mert több hibát is elkövettek, lehet ha okosak lettek volna a vezetők, másképpen és jól megtudták volna ezt valósítani.
jan. 4. 16:10
 24/32 sadam87 ***** válasza:

Komolyan felmerült benned, hogy ez egy jó világ volna???????????

(Amúgy ha így gondolod, nyugodtan dolgozz napi 18 órát, szerintem senki sem tart vissza.)

jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

"Komolyan felmerült benned, hogy ez egy jó világ volna?"

Miért, hát a munkát is lehet élvezni és ha belenevelik az emberbe a munkamániát, akkor mindenki örömmel fog dolgozni és boldog lesz.Ráadásul inkább egyen kevesebb ételt az ember, mint hogy túl sokat egyen, mert egyrészt az nem pazarló, másrészt én is sokszor direkt kevesebbet eszem mint az átlag(mondjuk igaz a vitaminhiánytól remeg a kezem, de ezt az áldozatot hajlandó vagyok megtenni azért cserébe, hogy ne egy pazarló életmódba és túlsúlyba haljak bele, mint oly sokan)

jan. 4. 16:57
 26/32 sadam87 ***** válasza:

#25

Csak ismételni tudom magam...

(A vitaminhiányt meg nem nagyon értem. Egyrészt nem nagyon függ össze az étel vitamin és kalóriatartalma, másrészt ma már nagyjából végtelen különböző vitaminkészítmény létezik, amivel ezt meg lehet oldani. És egyébként mennyivel jobb vitaminhiányba meghalni, mint túlsúlyba?)

jan. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Ha neked vitaminhianyod van amiatt, hogy nem akarsz tulsulyos lenni, az ekes jele annak, hogy atestel a lo tuloldalara.
jan. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Miért, akkor egyek többet? Én nem szeretek ételt pazarolni.


Vitamin készítményeim meg nincsenek.

jan. 4. 18:45
 29/32 sadam87 ***** válasza:

"Vitamin készítményeim meg nincsenek."

Erre találták ki a patikákat.

jan. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Melyik társadalom lenne fenntartható, ha mindenki napi 18 órát dolgozna és alig lenne szabadideje(szinte semmi), de cserébe teljesen ingyen bármennyi italt, ételt kaphat vagy ha mindenki napi 1 órát dolgozna, de naponta kapna enni 2 tál rízst meg egy almát?
jan. 4. 22:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!