Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan olvadhat össze két...

Ozmium42 kérdése:

Hogyan olvadhat össze két fekete lyuk?

Figyelt kérdés

Rákeresve a témára csak annyit találtam, hogy két ütköző fekete lyuk egyszerűen összeolvad. Hogyan lehetséges ez az összeolvadás végtelenül meghajlított téridő esetén? Úgy tudtam, hogy az esemény horizontot nem is lehet elérni kívülről véges időn belül.


Másik kérdés, hogy ha egy fekete lyukra külső gravitáció hat, az nem jelenti azt, hogy a külső objektum felé néző oldalon csökennie kell az eredő gravitációnak az eseményhorizont mögött lévő anyagra? Nem szakadhat ki emiatt valami a fekete lyukból?



jan. 15. 14:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el, hogy itt két gravitáció egymás ellen dolgozik, ami nagyon eltolja az eseményhorizontot.
jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
50%

Köszi.


"Ha úgy tetszik, örökké csak közeledhetnek egymáshoz, soha nem fogják elérni egymást."


Ebben biztos a tudomány, vagy csak úgy találgatunk?

Nekem úgy tűnik, mintha kicsit felül lenne fogalmazva, ilyen romantikus, ezoterikus elfogultságból. Már miért ne csapódna egymáshoz két ilyen extra gravitációjú tárgy az űrben?

Bocs, ha nehézfejű vagyok, ezt egyelőre nem tudom elképzelni, de hátha majd mégis.

jan. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!