Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az átlag emberek miért nincsen...

Az átlag emberek miért nincsennek tisztába ezekkel?

Figyelt kérdés
Beszélgettem ismerősökkel és szóba jött a relativitás, idődilatáció és fekete lyukak. Elmagyaráztam nekik nagy vonalakban hogy mik is ezek és láttam rajtuk hogy még csak nem is hallottak ezekről a dolgokról és azt hitték hogy ezeket csak én találom ki meg hogy ezt csak valami scifi filmből vettem.

dec. 5. 23:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Mert minek kellene ismerniük?

Csak néhány szakon tanulnak erről egyetemeken.

dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

"Csak néhány szakon tanulnak erről egyetemeken."

A fekete lyukról tanulhatnak a gimnáziumban - lásd a tankönyvet:

- [link]

- [link]

de ahogy Cseh Tamás - Isten nyugosztalja - is megénekelte Budapest című számában:

"A fekete lyuk egy nem létező égitest,

Három év múlva nem vagyok hadköteles"

https://www.youtube.com/watch?v=LYBw6XTcww4 - 2:55 környékén

az "egyszeri" embernek olyan ez, mint a viccben a székely bácsikának a zsiráf az állatkertben: nézi, nézi, majd egyszer csak megszólal: "Márpedig ilyen állat nincs!" ;)

Hisz ettől - hogy van egy ilyen égitest - változik valami az életében? Olcsóbb lesz a kenyér? Dupla annyi bor lesz a poharában?

dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%
Azért mert az átlag embereket nem érdeklik ezek. Szerencséd van hogy egyáltalán végig halgattak.
dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem érdekli őket. Én vagy 12 éve olvastam egy ilyen cikket és azóta sokszor szabadidőmben olvasgatok a témaban. Ezez a dolgok azok amik jelentősen előreviszik majd az emberiséget. Hogy nem érdekli őket csak azért mert ettől nem lesz aki megsüsse a rántottáját?
dec. 5. 23:47
 5/35 Gugu Gabor ***** válasza:
96%

Téged ez érdekel, van aki el tudja sorolni a teljes reál madridot, van aki a növényekben van otthon stb.

Amit fel szoktam hozni példának a kovalens kötést nyilván tanították nekem is de ha megkérdeznéd mi az akkor fingom sincs

dec. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek jelentös része a következő fizetésig nem gondolkodik előre. Szerinted miért gondolkodna több évtizedre, évszázadra előre?


Ilyen az emberi természet. Ha mindenkép magyarázatott akkarsz akkor az evolució igy alakitotta ki....

dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
70%

"Nem értem miért nem érdekli őket."

Mit nem értesz azon, hogy ők nem a klónjaid és mindenkinek saját, külön érdeklődési köre van?

dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
34%

Az átlagemberek ennél sokkal elemibb ismeretekkel sincsenek tisztában - még olyanokkal sem, melyeknek napirenden hasznát lehet venni a hétköznapi tevékenységeik során. Például kérdezd meg őket:


1. Mi a különbség a hő és hőmérséklet között?

2. Mit értünk a víz hármaspontja alatt?

3. Nagyságrendileg mennyi a látható fény hullámhossza?

4. Mit értünk a folyadékkristályos állapot alatt?

5. Milyen magasan repül a Nemzetközi űrállomás (ISS) a fejünk felett?

6. Nagyságrendileg milyen nyomás van a háztartási vízvezetékben és a konyhába bejövő földgázvezetékben?


Az egyes kérdés messze a legdurvább, és engem mindig ledöbbent, hogy mennyi ostoba embernek osztanak reálszakos érettségit és egyéb mérnöki kvalifikációt - kiknek fingjuk sincs a témában!

dec. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
20%
Nem csak, hogy nincsenek tisztában - de még utálják, és le is nézik is azt, aki tisztában van vele. Lásd a pontozást.
dec. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%
Az emberek, ha egymassal talalkoznak, akkor nem jellemzö, hogy ilyesmikröl beszelgetnek. En is nagy szemekkel neznek az illetöre, ha felhozna ezt a temat. Ugy nez ki, hogy te akartad rajuk eröltetni ezt a temat, ami nem erdekelte tulzottan öket. Valoszinü ök is tudnanak neked olyan temarol beszelni, ami teged nem erdekel. A beszelgetes flow-jat erezned kellett volna, hogy meddig mehetsz el. Szoval maradj inkabb a small talk nal, hetköznapi temaknak, akkor intelligensebbnek fogsz hatni. Ha a masik fel teged a relativitasrol and co rol kerdez, akkor beszelhetsz nekik erröl, de megkerdezetlenül nem ajanlom.
dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!