Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Hold távolodik a Földtől....

A Hold távolodik a Földtől. Ebből kifolyólag mekkora az a távolság, amikor még képes gravitáció hatást kifejteni a Földre?

Figyelt kérdés
Másként fogalmazva: milyen messzire kell a Holdnak távolodnia, km-ben számolva, hogy már ne megye hatása a vizekre? (árapály).
jan. 26. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezt miért kell újra kérdezni?
jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gravitációs hatást bármennyire messze van, kifejt.
jan. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lesz valamennyi hatása a Föld vizeire, de a távolság növekedésével négyzetes mértékben csökken, így viszonylag nem túl távol is "elhanyagolhatóvá" válik. Kérdés, hogy te mekkora gravitációs hatást tekintesz "elhanyagolhatónak", na az a keresett távolság.
jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Talán pontosabb lenne úgy kifejteni a kérdést, hogy a jelenleginek mondjuk 1%-ra csökkenjen a gravitációs hatása. Viszont ez így egy elég egyszerü 1ismeretlenes egyenlet, amit egy középiskolásnak minden gond népkül meg kell tudnia oldani.
jan. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3


Tegyük fel, hogy a Hold 1 000 000-szor távolabb lesz egyszer a Földtől, mint most.

Akkor hogy lehetne gravitációs hatása?

Úgy emlékszem, Hawking pont azt magyarázta az egyik filmjében, hogy az univerzum tágulása következtében olyan nagyok lesznek a távolságok, hogy a gravitáció már nem fog hatni. Elnézést, ha rosszul idézem, laikus vagyok.


#1


Nem tudtam, hogy ezt már megkérdezték. A GYIK sem jelezte, amikor kiírtam a kérdést.

jan. 26. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A gravitációs erő távolságfüggése:

F~1/r^2


Ebbe beírhatsz bármekkora távolságot és egy nem 0 nagyságú erőt kapsz.


Az univerzum tágulása nem azt jelenti hogy a gravitáció már nem fog hatni egy bizonyos távolság felett. Van két effektus, egyik az univerzum tágulását okozza, ami két objektumot távolítani akar egymástól, a másik a gravitáció, ami két testet összehúz. Ez a két erő minden testre hat, és attól függ hogy két test közeledik vagy távolodik hogy melyik az erősebb hatás. Amiről te beszélsz az hogy ha elég messze van két objektum, akkor a távolító erő nyer, és a két test távolodni fog egymástól. Ez persze nem azt jelenti hogy nem lesz köztük gravitáció, csak gyengébb mint a másik erő.

jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"hogy lehetne gravitációs hatása?"

Ez a hatás, amiről te beszélsz, jelenleg 48 MILLIÁRD fényév távolságban jelentkezik: ugyanis onnan már nem ér ide a fény, és a gravitáció sem.

jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már az árapály érdekli a kérdezőt, az nem is négyzetesen, hanem köbösen csökken a távolsággal!

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma is tanultam valamit.

jan. 26. 17:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Sot, meg en is, a @8-tol :) Koszi!

(3 voltam)

jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!