Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen anyagra, milyen színű...

Milyen anyagra, milyen színű legyen a háttere a mikroszkóp alapomnak?

Figyelt kérdés

Vettem egy 100x nagyításra képes kis mikroszkóp eszközt, nem egy nagy valami, LED fénnyel világítja meg a dolgokat.


Mi a legjobb anyag, amire tehetem a mikroszkóp alá teendő dolgokat?


Filmekben ugye ilyen asztali mikroszkóp van, üveglapra teszik a nyálat, vért stb. De ez itt ugye nem érvényes.



febr. 2. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld ki a használati utasítást!
febr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve milyen a mikroszkópod, mert ezek szerint olyan (leegyszerűsítve), hogy felül világít és felül nézed? Azaz nem átmenő fényes?
febr. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos ez egy ilyen kis kézi mikroszkóp, mint egy távcső. Gyerekek szokták használni faleveleken pl.


De ja, valami komolyabbat kéne, mert ez a 100x nem túl sok

febr. 3. 08:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jahh értem. Csak írtad azt, hogy LED világít. És mit szeretnél vele nézni, vizsgálni? Mi a célod vele?
febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, a végén egy üregben van LED. Így , ha leteszem egy felületre, bentről világítja egy LED a nézni kívánt területet.


Még nem döntöttem el, elsősorban különböző tárgyak felületeit vizsgáltam meg, szövetanyagokat.. de ez ehhez kevés. :D


Később jó lenne baktériumokat, esetleg spermákat nézni, vért nézni.

De gondolom, oda már iszonyat jó cucc kell.


Aliexpressen vannak kijelzős mikroszkópok 30-40 dollárért, 2000x nagyítással. Nem tudom, hogy azok ilyen hobbi célra jók lehetnek-e?

febr. 3. 12:35
 6/8 anonim ***** válasza:

"Később jó lenne baktériumokat, esetleg spermákat nézni, vért nézni."


Kérdező - boldogtalan évek várnak rád - ha játékmikroszkópban és nem a YouTube-n akarsz ilyesmiket nézegetni!

febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a youtube sok mindenre megoldás, de az ugye mégsem ugyanaz. :D
febr. 3. 16:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező - nem rosszból, hanem csak azért írtam, mert pontosan a baktériumok és a spermiumok olyan aprók, hogy fénymikroszkóppal semmilyen morfológiai egység nem kivehető rajtuk.


Nem véletlenül papucsállatkát, meg hasonló nagydarab dolgokat ajánlanak nézegetésre!

febr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!