Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kémiában mi a külünbség az...

A kémiában mi a külünbség az állapotfüggvény és az állapotjelző között (példával)?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy sok esetben szinonímaként használják a két fogalmat, de mégsem teljesen ugyanazok. Például a nyomás és a térfogat megfelel mindkét definíciónak is. Ezért szeretnék egy olyan példát kérni, amelyről elmondható, hogy állapotjelző, de nem állapotfüggvény. Ha van ilyen.

márc. 15. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

A függvény kapcsolatot fejez ki az állapotjelzők között, tehát nem szinonimákról van szó.


Az internetkapcsolat arra van, hogy önállóan keresd ki az érdeklődésed tárgyát:

[link]

márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
A nyomás az egy állapotjelző, a térfogat pedig nem - és nem is felelnek meg "mindkét definíciónak".
márc. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: félreértetted, én nem állítottam olyat, hogy szinonímák lennének. Én azt állítottam, hogy szinonímaként használják őket. Másfelől pedig újfent tévedtél, amikor azt feltételezted, hogy nem olvastam el a huwiki ide tartozó cikkét, vagy nem néztem utána más helyeken az interneten.


#2: Kifejtenéd kérlek?

márc. 15. 21:53
 4/12 A kérdező kommentje:
#2: Az egyetemi könyvek/jegyzetek állapotjelzőként hivatkoznak a térfogatra is.
márc. 15. 22:05
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Ja, igen - a térfogatot értelmezhetjük extenzív állapotjelzőként. De akkor tulajdonképpen mi a kérdés, ha minden pontosan le van írva az egyetemi jegyzetekben - meg a többiben?
márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kérdést pontosan leírtam, csak el kell olvasni. És tévedsz, nem mondtam olyat, hogy minden pontosan le van írva az egyetemi jegyzetekben.
márc. 15. 22:17
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem tévedek - mert nem állítottam hogy te mondtad - hanem én tényként állítom, hogy a tankönyvek túlnyomó többségében szabatosan meg van fogalmazva a téma.
márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szó szerint nem állítottad, de a mondandódat úgy fogalmaztad meg, hogy teljesen logikus következtetés azt feltételezni, hogy ilyen értelemben írtad. Nagyon olyan szaga van ennek, hogy utólag próbálod kimagyarázni. Ha nincs más mondanivalód, akkor kérlek feleslegesen ne írj, ha már hasznos választ nem tudtál adni.
márc. 15. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne a válaszadókkal kötekedj, hanem legközelebb felesleges kérdéskiírás helyett inkább nyisd ki a tankönyveidet!
márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tévedsz, nem kötekszek, sőt mi több, én pont a te viselkedésed alapján asszociáltam trollkodásra és kötekedésre. Újfent tévedsz, már kinyitottam a tankönyveimet, tulajdonképpen 11 óra bújom őket és a netet válaszok után kutatva. Nem tudom, hogy a te problémád mi, de egészen biztos hogy ez a beszélgetés nem fogja megoldani.
márc. 15. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!