Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Engem minden "ráz". Mit lehet...

Engem minden "ráz". Mit lehet az ilyen elektromos kisülések ellen tenni?

Figyelt kérdés

Ma több üzletben is voltam már, legdurvább a tesco volt az imént. A bevásárókocsi is "megcsípett", de a polcok is. ELeinte véletlen hozzáértem a polcok rácsaihoz, utána már ügyeltem rá, hogy úgy vegyem le a termékeket, hogy a rácshoz ne érjek. És még volt, hogy akkor is megrázott... Kollega kezéhez értem, ő is rázott.

Semmi műszálas cucc nincs rajtam, a hajam is rövid és baseball sapka van rajtam. Nem értem, hogy mi van.

Mivel engem ráz minden,különböző helyeken, nem hiszem, hogy mindenütt áramot vezettek volna a berendezésekbe.... Szóval biztosan velem van a baj.

De mégis mi???

Mi van velem/ rajtam, hogy bármihez érek, ami kicsit is fémes, az "megráz"...???

MIt tehetnék ellene?

Rettentően utálom!

MOst ülök a buszon, mert már a kapaszkodót sem merem megfogni.... :(


ápr. 3. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor te rázol.

Ha nincs rajtad műszálas bugyi, akkor a jelenség hasonló, mint az elektromos angolnánál.

Antisztatikus ruha, cipő, stb. javasolt.

ápr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szinte biztos a cipőd szigetel el ilyen mértékben a földtől és valami pedig van rajtad, ami a töltésszétválasztást produkálja.

Válts cipőt.

ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Használj antisztatikus cipőt.

2. Műanyag padlózatú helyiségekben gyakran taperold a földelt tárgyakat - főleg ha futkározol - így nem töltődhetsz fel túlzott mértékben.

ápr. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is volt egy cipőm, amiben 10 méterenként megcsípett a tescos kocsi. Kétszer!!! Onnantól kezdve rajta tartottam a kocsi fém részén az egyik ujjamat. Hogy ezt magától nem találja ki valaki...
ápr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Kerüld a műszálas ruhákat és igen ESD védett lábbeleit vegyél.
ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anno nekem is volt egy kimondottan vastag talpú cipőm, ami mellett engem is rázott minden a plázákban. Máshol viszont nem igazán fura módon.
ápr. 4. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Probáld ki, hogy a cipőd talpára rögzitesz egy vékony kb fél milliméter (lehet vastagabb is ha nem zavar a járásban) átméröjű vezetéket, amít összekötsz a bokáddal. De lehet hogy elég egy láncszerűséget lelogatni a bokádról a földre.

Ha ez megszünteti rázást, akkor tényleg a cipőd szigetelt túl jól.

ápr. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondjàtok komolyan, hogy a cipő lenne a baj.


Az tény és való, hogy egy új cipő volt rajtam, amit nem sokszor használtam még.

Nem igazi tornacipő, de ránézésre annak tűnik. A talpa ha nem is túl vastag, de gumis jellegű, műbőr+textil az anyaga, és magasított, bokáig ér.

Hát majd odafigyelek,ha az van rajtam... De eddig azért nem minden alkalommal csinálta.


Érdekes...

ápr. 5. 08:36
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hasonló, mintha mindenki szembejönne az autópályán.

Ha mindenki ráz, akkor valójában te rázol...

ápr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!