Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetlen embert csípnek a...

Egyetlen embert csípnek a bolhák a családban, létezhet ez?

Figyelt kérdés

A macskára rakunk irtót, de nem mindig sikerül rendszeresen, és valóban néha lesz bolhàja.

Az öcsém utàlja a macskát, és azt állítja, hogy őt csípik a macska bolhài, és már a szobájába is beugráltak.


Senki mást nem csípnek!!!!

Csak őt????

Igaz, vagy hazudik?


Olyan hisztit művelt tegnap, és mutatott csípéseket a lábán.

Valami tényleg csípi, ezért bizonytalanodtam el, hogy talán alapja van a hisztijének???


Őrá mennek, másra nem??? Van ilyen?



ápr. 10. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, van, akit szeretnek, és van, akit nem. Nálunk a családban senkit nem bántanak a bolhák (meg a kullancsok sem), csak engem.

Eygébként a bolhaírtó nyakörv nem igazán sokat ér, csak a macskán éppen rajtalévö bolhákat pusztítja el, amelyek lepotyognak elötte, azokat nem. Emellett a bolhapetékre nem hat, azok meg akár hónapokig is elvannak, mielött kikelnek.

ápr. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

SAJNOS VAN!


Más vércsoport, más cukorszint, bőrvastagság, stb. Fiatalabb embernek kevésbé kérges a bőre, az öregeknek meg gyengébb a vérkeringése a felsőbb bőrréteg közelében. Az is negatív tényező ebből a szempontból, ha picit sűrűbb a lábszőrzete, sajnos azt is szeretik a bolhák.


A bolhák ürülékkel jelzik a területüket, beleürítenek a sebbe és odavonzanak más bolhákat is, hiába fürdöl napi 4-er, párolog a bőrön és seben keresztül a jelzőanyag.


Lehet, hogy pár sebbel indult, de odavonzotta a többit, nálam is ez volt. A családban csak engem ettek, a szomszédban volt 1 macskás nő 104db macskával, elköltöttem évi 40-50e-et írószerre, de mindig volt utánpótlás, nem lehetett őket kiirtani.

Ráadásul egy csecsemője is volt a hölgynek, szegény babát még a macskák is megrágták, a bolhák sem kímélték. Gyermekvédelmisek adtak neki 2 hétet, hogy eltüntesse a macskákat, de inkább a gyerekről mondott le. Végül idegösszeomlást kapott, mikor kiderült, hogy illegális menhelyet üzemeltetett és elvitték a macskáit is.


+3 hónap írószerezés után a szomszédság végre fellélegezhetett!

ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Igen, van ilyen.
ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm, ühüm.
ápr. 10. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!