Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem hányunk, a meleg...

Miért nem hányunk, a meleg instant teás víztől?

Figyelt kérdés
Ugye a meleg víztől hányunk, de ha szórok bele instant teát, ami ugye nem olyan nagy tartalmú valami, akkor miért nem jön a róka? Az is ugyanolyan forralatlan meleg víz
2009. jan. 5. 13:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
én a meleg víztöl sem hányok, söt mikor zuhanyzok sok meleg vizet iszok, de van hogy azt iszok rendesen is. szeretem a meleg vizet, még ha ez fura is valakinek, de még rosszul sem vagyok töle.
2009. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%

Nem szokás hányni a meleg víztől, ha nálad mégis így van az egyéni, vagy lehet, hogy pszichológiai hatás, de sztem egyszerűen csak félreolvastál valamit.

A meleg sós víztől lehet hányni, de az más, ott a sós víz vált ki egy védelmi reflexet, ami eltávolítj a sót a gyomorból, annak érdekében, hogy a só ne tudja elvonni a szervezettől a vizet, és ezzel kiszáradást okozni.

2009. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%
Az ízesítetlen meleg víz bizony hányingert okoz... UFO-k vagytok... Amúgy fogalmam sincs, miért nem hányunk az egyéb meleg folyadékoktól (levesek pl), én is gondolkodtam már rajta :)
2009. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%
De miért szeretnél hányni? Egyébként, ahogy előttem is írta egy válaszoló, a meleg sós víztől lehet hányni.
2009. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem igaz, mert a sima melegviztől lehet hányni. Nem 1-2 kortytól, nagyobb mennyiségtől. És ez teljesen biztos, ha már elkezdtük a hánytatást meleg vizzel, vagyis már megittuk a vizet mégse hánytunk, addig kell inni, amig nem hányunk, mert különben betegség lesz a vége.
2009. jan. 5. 16:24
 6/21 A kérdező kommentje:
ja és egyébként nem szeretnék hányi csak ezen gondolkodtam
2009. jan. 5. 16:25
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Én ahhoz a táborhoz csatlakozom, akik azt mondják, hogy nem lehet hányni a meleg víztől, csak a meleg sós víztől. Én is szoktam inni. Nyáron vagy nagy melegben kellemetlenül eshet, de ilyenkor akár a meleg tea is rossz lehet. Ráadásul semmilyen biológiai alapja nincs ennek a dolognak.
2009. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%

Idézlek "már megittuk a vizet mégse hánytunk"

Tehát ezek szerint mégis hányni szeretnél, bár azt írod nem szeretnél. Én már nem értelek. Ha neked jól esik a sok meleg víz, hát kortyolgasd.

2009. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Általánosságban irtam, hogy "iszunk, eszünk, meg hányunk" . Egyébként meg nem jól idéztél. Vagy ti vagytok ennyire okosak, vagy én és az orvosok ilyen hülyék, de nekem akkor is azt mondták az egyetemenm egyik előadásomon, hogy 1-2 liter meleg/langyos viz itatása mindenképp hányáshoz vezet, ha valamilyen mérgezés történt, legegyszerűbb a meleg viz itatása a hányáshoz, SÓ NÉLKÜL.
2009. jan. 5. 17:44
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó kis előadás lehet, ahol azt mondják, hogy "valami mérgezés" esetén jó a melegvizes hánytatás... Mert bizony nagyon nem mindegy, hogy mivel mérgezett az illető. Ugyanis vannak olyan mérgek amikre tilos hánytatni...

Ha ilyet mondtak, akkor kb. akkora a hitele annak, hogy hányni lehet a meleg víztől, mint annak, hogy mérgezésre hányni kell.


Amúgy mi indokolja, hogy a meleg víztől hány az ember, a hidegtől meg nem? Mi a biológiai magyarázat? Mert a sós víz ok. De a meleg víztől nem igazán hiszem, hogy hányni lehet. De kipróbálom :)


Amúgy ha egy huzamban megiszol egy-két liter vizet, már attól is előfordulhat, hogy "rosszul leszel", ez válthat ki hányingert. De az, hogy azért hánysz, mert ez meleg, azt kétlem. De, mint mondtam, kipróbálom. :)

2009. jan. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!