Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy majdnem 4 hetes babának...

Egy majdnem 4 hetes babának mennyi az alvásigénye?

Figyelt kérdés
Borzasztóan hasfájós a kislányom.. Szinte csak karban tud elaludni nappal, éjszaka viszonylag jól alszik. Ha nappal alszik, akkor is csak rövid időkre, ha leteszem felébred. Tippek, tanácsok, hogy jobb alvó legyen. Egyáltalán ez normális így?

2023. jan. 9. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
34%

Az alvásigénye egy újszülöttnek nagyon változó lehet, és sok tényezőtől függ, mint például az életkora, az étvágya, az általános egészségi állapota és a családi háttere. Az általános ajánlás szerint egy újszülöttnek általában 16-20 óra alvásra van szüksége naponta, de ez az összeg eltérő lehet egyes babáknál.


Az alvásigény változik a baba életének előrehaladtával, így ha a kérdésedre vonatkozóan a baba már 4 hetes, akkor az alvásigénye már valószínűleg kevesebb lesz, mint egy újszülötté. Általánosságban elmondható, hogy a 4 hetes babáknak általában 12-16 óra alvásra van szükségük naponta, de ez is eltérő lehet egyes babáknál. Ha aggódsz a baba alvásigénye miatt, a legjobb, ha megbeszéled az orvosoddal. Ők segíteni fognak abban, hogy megbizonyosodj róla, hogy a babád rendesen alszik.

2023. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normalis, nem robot, minden ember mas, es a gyereke is ember.

Az enyem nem olvasta a nagy konyvet hogy a babak csak esznek -alszanak az elejen, ujszulott koratol napi 3* 20 percet aludt, azt is kezben. Ejjel 30 szort kelt.

Ertelmes, okos, mar iskolas, azota sincs nagy alvasignye, mondjuk nekem sem, napi 5-6 ora eleg, pedig komoly munkat vegzek 13 oras muszakban.

2023. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem eszik-alszik típusú volt a babám, de volt fázis, mikor csak ölben vagy hordozókendőben aludt (éjjel pedig mellettem). Időnként megpróbáltam letenni, de már a derekamon volt a mei-tai, mikor láttam, hogy ébredne fel miközben teszem le, rögtön a hordozóba kötöttem és úgy aludt tovább. Pár hónap volt ez, utána már sokszor sikerült letenni. 2-3 hónaposan kezdődött, fél évesen már aludt egyedül megint.
2023. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!