Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az élőlények mely osztályában...

Az élőlények mely osztályában jelennek meg az érzelmek?

Figyelt kérdés

máj. 11. 13:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Aki lepontozta a 10. válaszomat, annak ajánlom a következő olvasnivalót (rövid írás és színes képeket is talál benne):


[link]

máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"ha elönt bennünket a düh vagy félelem"

Ezek nem érzelmek?

Másrészt: senki sem mondta, hogy a hüllők TELJES agya az érzelmi agy.

máj. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

12.: A hüllőknek egyáltalán nincs semmiféle olyan "hardver" a koponyájában, ami az érzelmek előállításához és az érzelmek által szabályozott magatartási válaszok kidolgozásához kell. (A dominancia kinyilvánítása, az aggresszív magatartás, vagy a pánikreakcó nem tartozik az érzelmi megnyilvnulások közé.)

Ez olyan triviális igazság, hogy felesleges is vitatkozni rajta.

máj. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 sadam87 ***** válasza:
100%

#10/#11

MacLean háromosztatú agymodellje bár érdekes, de tudtommal már nem tekintik a neurobiológusok helytállónak. Az agy evolúciós fejlődését sem írja le pontosan, és a funkciók sem válnak el olyan élesen, mint a modell állítja. (Például az érzelmek kialakításában az agykéreg is szerepet játszik, nem csak a limbikus rendszer.)

[link]

[link]

[link]

[link]

A hüllők agya sem csak az agytörzsből áll. (Sőt, a halaké sem.) Megvan minden más fő része is, ami a mi agyunknak is (igaz, az egyes részek összetettsége eltérő.) A linkben írtakkal szemben az éhség és szomjúság központja nem is az agytörzsben van az ember esetében, hanem a hipotalamuszban (amit gyakran a limbikus rendszerhez sorolnak).

Hogy csak az emlősöknek lenne limbikus rendszere? Hát ez alapján a cikk alapján nem, már az első magzatburkosokban (a hüllők, madarak és emősök közös őseiben) is megvolt.

[link]

"A limbikus létrejötte azért köthető biztosan az ősemlősőkhöz, mert a koponyafosszíliáik belsejében felismerhetők az agy limbikus rendszerére jelemző formák, amelyek a hüllőkoponyákban nincsenek jelen."

Ez érdekelne részletesebben. (Az emlősök agyában a limbikus rendszer nagyrészt az agy belsejében helyezkedik el, nem hiszem, hogy túl sok nyomot hagy a koponyán. Illetve ha valamelyik agyterületnek nincs nyoma a koponyán, az még nem jelenti automatikusan, hogy nem is létezett.)

A linked azt írja, hogy a legújabb agyterület a neocortex. Ez valóban viszonylag új agyi struktúra, de minden emlősben megvan, nem igaz, hogy csak a főemlősökben jelent meg.

máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bevallom,egy idő után elveszítettem a fonalat.Csak azért kérdeztem, mert nem egyszer láttam rovarokat pánikszerűen menekülni.Szerintem az alapvető érzelmek,amik az egyed túlélését ösztönzik,jelen vannak már az egyszerűbb szerveződés szinteken is
máj. 11. 21:07
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

14.: Most alapvetően igazad van (már többször folytattunk vitát itt a GYK-n különféle kérdésekben).

Ezt nehéz beismernem, dehát a tények fontosabbak, mint az ember önérzete. Én még MacLeannél voltam leragadva, és azóta valóban sok minden megkérdőjeleződött abból, amit ő leírt.

Ettől függetlenül, ha elfogadsz egy tisztán szubjektív kritikát : kukacoskodó, passzív-agresszív figurának tűnsz, úgyhogy utállak. :)


(2., 10. és 13. vagyok)

máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 sadam87 ***** válasza:
76%
Köszönöm az őszinteségedet. Te meg egy büdös bunkónak tűnsz. Na csá! :)
máj. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Kösz, hogy illusztráltad, amit írtam. Szevasz. :)
máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Jesszus,hová fajult egy kérdés!
máj. 13. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!