Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan jöhetett létre a...

Hogyan jöhetett létre a világmindenség? Csupán a véletlenek sorozata?

Figyelt kérdés

Az egész nagyon sejtelmes a világűr óriás mérete, már az ősrobbanás felfoghatatlan számomra, hogy a semmiből hogyan jöhetett létre valami.

Meg van a mikrovilág a sejtek, protonok, neutronok is felfoghatatlanok nekem.

Meg még ez is egy végtelen rendszer.



máj. 12. 14:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%

Még mindig nem mondta senki, hogy a semmiből jött volna létre.

Ezen kívül valószínűleg nem is végtelen. Határtalan, az igaz, és nagyon nagy.

Tudod, ezzel az a helyzet, hogy ha nem létezne értelmes lény, akkor itt most nem csodálkozna senki. Úgyhogy annyira nem csodálatos.

Így alakult, ennyi.

máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Azt szokták mondani, hogy az általunk ismert világegyetem nagyon valószínűtlen, azaz kicsi a valószínűsége annak, hogy ilyen legyen. Ez persze statisztikai értelmü kijelentés, azt a feltevést involválja, hogy sok más világegyetem is van, melyek másfélék, többnyire olyanok, amikben nem tudnak kialakulni struktúrák. Azokban ezért nincs is olyan önreflektív struktúra, ami rácsodálkozna arra, hogy milyen különlegesen precízen kellett “beállítani” az alapvető fizikai állandókat. Így a kérdés irreleváns. Relevanciája csak akkor van, ha a tradícionális bibliai alapoktól nem tudunk elrugaszkodni, azaz, ha az Embert afféle teremtett lénynek tekintjük, aki otthonául kapta a Világegyetemet. Mert akkor tényleg felmerül a kérdés, hogy mi szükség van egy ekkorára.
máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Psycho ***** válasza:
92%
Az, hogy az egész számodra (vagy bárki más számára) sejtelmes és felfoghatatlan, nem jelent semmit. Az Univerzumnak semmilyen kötelezettsége nincs arra vonatkozóan, hogy könnyen érthetőnek kellene lennie a létrejöttének/működésének.
máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
85%

Ahhoz, hogy a világegyetem stabil legyen, rengeteg dolognak kell stimmelnie. Lehet, hogy volt rengeteg nagy bumm, de nem jött össze a stabil világegyetem.

Teljesen mindegy, hogy milyen valószínű, vagy valószínűtlen, de tudjuk, hogy létezik egy világegyetem nem kevesebb mint egy életet hordozó bolygóval.

máj. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
71%

Mai ismereteink szerint a világunk nem a semmiből jött létre, hiszen a Nagy Bumm "előtt" is létezett pici állapotban, egy kis világmag volt. Valójában a Nagy Bumm a világunk >mai< állapotának a kezdete, amikor ez a világmag kitágult. De korábban is létezett, kvantummechanikai állapotban.


Nyilván felvetődik a kérdés, hogy a világmag honnan került elő. Nos, itt a fantázka határtalan. Keletkezhetett a semmiből, teremthette Isten, létezhetett mindig, stb.

A lényeg az, hogy a mi világunk nem a semmiből keletkezett.

máj. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

1@ "Még mindig nem mondta senki, hogy a semmiből jött volna létre."


Hazudsz! Az egyik legnagyobb fizikus mondta ezt. -.-

máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Nem ezt mondta, csak ott van ez a lehetőség is.

DE nem biztos.

máj. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%
7# dE ezt mondta: Steven Hóking : az univerzum a nagy büdös SEMMIBŐL jött létre.
máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Akkor nem figyeltél.

LEHET, hogy valóban. De NEM BIZTOS. És ezt még Hawking se tudja, hiába nagyon nagy tudós.

máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
0%
Hawking nem ezt mondta, hogy lehet. Miért forgatod ki a szavait? Azt mondta a nagy semmiből keletkezett a mindenség pont. A tudomány csődje. A semmiből jött létre a mindenség 14 milliárd éve, amikor még idő sem volt. És a sok retard benyalja😂
máj. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!