Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Különleges-e a Föld? Miért?

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Különleges-e a Föld? Miért?

Figyelt kérdés

Persze az, mert mi itt lakunk, de ettől eltekintve?

Egy friss becslés alapján a Naphoz hasonló csillagoknak ötöde körül keringhet Földhöz hasonló égitest - azaz nagyságrendileg több millió ilyen lehet csak a Tejútrendszerben.

[link]


2010. okt. 28. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem létezik egy csomó hasonló égitest, mint a Föld. És miért ne lehetne az, hogy pl egy 500 °C-al melegebb, vagy hidegebb környezetben is úgy kerülnek össze bizonyos molekulák, hogy kialakulhat belőlük az élet? Annyi rengeteg lehetőség van, nem hiszem hogy csak a mi bolygónk lenne ilyen "szerencsés" :)
2010. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem 99% hogy vannak földönkívüliek, mert ha bele mersz gondolni mekkora az univerzum és hány hasonló akár életre alkalmas bolygó lehet? Aztán az előttem szóló szavaival élve, tényleg nem hiszem, hogy csak mi lennénk ilyen szerencsések és ha nem is ilyen fejlett egyedek, de az élet jelei szerintem biztos, hogy mutatkoznak máshol is
2010. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem igen külön leges,mert hiába lehet élet máshol is(magam is ebben hiszek),de ilyen csak is itt lehet!:)
2010. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit veszel különlegesnek? :) A Naprendszerben egészen biztosan különleges. Nem csak az élet miatt (egyes feltélezések, és remények között a Titánon is lehet élet, mert folyékony metánban, víz helyett, is lehet szerves kémiát játszani), de a környezet hihetetlen változatossága miatt mindenképpen.


Hogy a tejútrendszerben mennyire különleges, hát... Azt nem tudjuk :) Lehet, hogy minden 50 fényéven belül van hat Földszerű bolygó. De lehet, hogy húszezer fényéven belül ez az egyetlen bolygó, ahol van folyékony víz, jég, változó kontinensek, egyáltalán, természet. Ezt csak akkor tudjuk meg, ha elhagyjuk ezt a planétát :)

2010. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De azok közül mennyinek van holdja, mennyinek dőlt meg a forgástengelye, mennyinek van magnetoszférája(mágneses mező)? És biztos van még pár dolog ami miatt itt (könnyebben) kialakulhatott az értelmes élet.
2010. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nna hát nem akarok egy origóst sem megbántani, de ez a tipikus búlvár tudomány. Ha kevésbé szenzációhajhász, ámde valóságot jobban fedő címmel írják ki, akkor máris csak 10ed ennyire érdekes a hír. (Bár attól még érdekes)


A Föld fontos tulajdonságai közül vettek kettőt(!): helyzet és méret. Erre csináltak egy gyors statisztikát a Földnél minimum 3-10-szer nagyobb bolygókra, ezt extrapolálták és tadaaam... csak úgy nyüzsögnek körülöttünk a kis Földecskék (nagy F-fel!)...


A cikk amúgy érdekes és nem is hülyeség... csak ez a cím.

Ahogy előttem is írták, van még vagy ~10 fontos tulajdonség, aminek egyeznie kéne (jelenlegi elméleteink szerint). A naprendszer galaxison belüli elhelyezkedése alapján, kapásból igen jelentős mennyiségű csillagot kilőhetünk a számításból... és máris sokkal rosszabb statisztikát kapunk, mint a "minden ötödik nap körül".

És ez csak egy plusz jellemző, hol van még a többi...



Szóval, igen, ennél valóban "különlegesebb" a Földünk, DE

a világegyetem baromi nagy, ráadásul elég "nagyképűség" csak a földihez hasonló létformákban gondolkodni, úgyhogy összeségében természetesen csatlakozom azokhoz, akik szerint nem vagyunk egyedül.


De a cikk így - címmel együt, szerintem igencsak megtévesztő.

2010. okt. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, különleges. Az egyetlen olyan bolygó az univerzumban, ahol bizonyítottan kialakult az élet.


maci

2010. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!