Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hasonló kaktuszom van (lent...

Hasonló kaktuszom van (lent kép), csak sötétebbek és rövidebbek a tüskéi. Mi a neve? Milyen időnként kell öntözni? Milyen föld kell neki? Igényel különleges bánásmódot?

Figyelt kérdés
[link]
2010. dec. 26. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz feltenni egy képet róla? Ez alapján elég nehéz megmondani.
2010. dec. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden kaktusz nagyon sok (nap) fényt, nyáron meleget, télen faygmentes hömérsékletet igényel, télen najdnem szárazon kell tartani, nyáron hetente egyszer igen sok vizzel öntözni. Célszerü vagy kaktuszföldbe ültetni, vagy virágföldet 1:2 arányban folyami homokkal keverni (1 föld 2 homok)
2010. dec. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, kb 10 perc múlva felrakok egy képet az én kaktuszomról :) tényleg hálásan köszönöm!
2010. dec. 26. 20:12
 4/10 A kérdező kommentje:
mmm, a fényképezőm elromlott, bocsi :/ de valszeg pont ugyan ilyen a kaktuszom ^^
2010. dec. 26. 20:57
 5/10 A kérdező kommentje:
mit jelent az, h "majdnem szárazon"?
2010. dec. 26. 21:04
 6/10 anonim ***** válasza:
A majdnem szárazon kb havonta egyszer kevés vizet jelent, de csak akkor, ha hüvösen tudod teleltetni, ha szobában van, akkor azért két hetente kell egy kis viz.
2010. dec. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget !
2010. dec. 27. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Szivesen és sok sikert
2010. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ami a képen van valószínűleg Ferocactus histrix. Ha csak "hasonló" a növényed, akkor lehet persze, hogy valami totál más.

Télen csax 15 fok, öntözni nem kell, csak akkor, ha látszik rajta, hogy kezd kiszáradni (ráncosodik), és akkor is csak kicsit. Nyáron sok fény és meleg, heti egyszeri (nem túl bőséges) öntözés elegendő.

2010. dec. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wolfox20 válasza:

Nekem pont olyan volt, mint a képen, csak kicsiben.

Hetente öntöztem, és fényes helyen tartottam, de meghalt:DDDDD

2012. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!