Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az embernek van-e olyan...

Az embernek van-e olyan pontja a testén, ahol nem érzi a fájdalmat?

Figyelt kérdés
2008. jan. 9. 19:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
A hajadban nem érzel fájdalmat (nem arra gondolok hogy húzzák a hajat, mert akkor a fejbőröd fáj), hanem a hajra. Én tudom, mert az enéym egyszer meggyilladt egy gyertyától :) Semmit nem éreztem.
2008. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
ja meg a körmöd se (pl. amikor vágod) meg a szőrszálaid meg a fogad de gondolom ezeket te is tudod
2008. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
58%

A haj nem a testeden van, kivéve a hajhagyma...

Ennyi erővel a fogam sem fáj, ha megkocogtatom...max ha letöröm..

Tested 100%osan beidegzett, így mindenhol érzel fájdalmat normál körülmények és feltételek mellett...

2008. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Van pl. ilyen pont a nyev középvonalában - azt szokták átszúrni a fakírok. Egyébként receptor függő az egész. A tested egyes részein kevésbé érzékeled a hideget, meleget, mechanikai ingert. De ezek csak pontszerű helyek.
2008. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
De okos itt mindenki, de egy valamit nem is gondolnátok, és nem is mondott senki, pedig a legfontosabb szervünk! Ez a szív!!! Ugyanis a szívben nincsenek érzőidegek. Még jó, hiszen hogy éreznénk magunkat mondjuk úgy 30 évesen egy pár milliárd szívverés után, aszem már olyan fájdalomingert juttatna az agyba, hogy azon nyomban meghalnánk. De az nem csak 30 évesen, hanem onnantól kezdve, hogy a magzatba először dobban, onnantól kezdve már fájna!
2008. jan. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
az agy és a mirigyek is + a szív
2008. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt is ki kell egészítenem pontosan. Az emberi test minden szerve külső és belső egyaránt érez fájdalmat, kivéve az agyállományt.
2008. jan. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Nyújtsd ki a karodat és úgy csípj bele a könyöködön a börbe.

Úgy nem érzel fájdalamt pedig a bör az eggyik legérzékenyebb és egyben az legnagyobb emberi szervnek számít.

2008. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A tüdőben sincsenek érzőidegek. Én úgy tanultam, hogy az sem fáj.
2008. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Méghogy a tüdő nem fáj. Győzz meg ezzel egy krónikus COPD-s beteget.
2008. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!