Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki eltudná magyarázni? Fizika

Valaki eltudná magyarázni? Fizika

Figyelt kérdés

Egy testek fügőlegesen felfelé elhajítunk 50m/s sebességel. Mekkora lesz a sebessége 2 4 7 másodperc múlva és mennyi útat tesz meg az adott időpontokban. Mennyi lesz a sebgessége a földreérés pillanatában?


az a gond hogy nem értem :S


2010. nov. 9. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd le légy szíves, mit nem értesz?

Gondolom, a függőleges hajítással és a szabadeséssel foglalkoztatok már fizika órán, s az ide vonatkozó képleteket is megbeszéltétek.

2010. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. A könyvedben, füzetedben, van egy gyönyörűséges összefüggés a megtett út kiszámítására egyenletesen változó sebesség mellett.


2. Egyenletesen változó sebesség mellett a pillanatnyi sebesség kiszámítására vonatkozó összefüggés benne van a füzetedben, könyvedben.


3. A gravitációs gyorsulás állandó, és szintén benne kell legyen a könyvedben, füzetedben.


4. Minden bizonnyal példafeladatok is vannak a füzetedben.


Ne itt csináltasd meg a házidat. Ha vennéd a fáradtságot és leülnél mellé, hamar megértenéd és megoldanád. És legalább nem buksz meg az első dolgozatnál.

2010. nov. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
a képleteket tudom, de a példát hülyén irtam le, a tankkönyvben meg nem találtam ezt... mozaikos
2010. nov. 9. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!