Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok ősmaradványokat...

Hol tudok ősmaradványokat gyűjteni? Pontos helyek kellenének és hogy mik vannak ott.

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 13:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan egyszerű, A régészeti munkákhoz engedély kell.
2010. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
A Váci utca és a Vámház körút sarkán, jobboldalt van egy fél T-Rex tetem, de ha átmész a túloldalra pár mammutkoponyát is találhatsz.
2010. nov. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Első: bárhol található ősmaradvány (persze van, ahol több) és nem védett helyeken nem illegális gyűjteni.

Második: te kis humorzsák

Ősmaradvány nem egyenlő dinoszaurusz meg mammut.

2010. nov. 11. 15:20
 4/22 anonim ***** válasza:

Kattints ide:


[link]

2010. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nálunk az Egeden (Eger mellett), nagyon sok kagyló és egyéb tengeri állat fosszíliát lehet találni.
2010. nov. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
:) Az Eged az micsoda pontosan? Település? vagy domb? Hol van pontosan? Bocsi, messze élek onnan.. Köszi :)
2010. nov. 12. 08:59
 7/22 anonim ***** válasza:

Hát elég sok helyen lehet találni, csak tudni kell, hogy hol keresd. Persze ez nem olyan könnyű, mint ahogy hangzik. Nem úgy van az, hogy kimégy terepre és rögtön találsz vmit. Bár így lenne :D A legegszerűbb ha mészkő/dolomit hegységekben nézel szét. Ha találsz pl. egy nagy mészkőtömböt., akkor alapos megfigyeléssel felfedezhető a mészkövet alkotó állatkák váza. Korallok, szivacsok, esetleg csigafélék. Ehhez persze avatott, lupe (geológus nagyító) és szerencse is kell. Bányákban szoktak még találni ősleleteket, mint a mecseki szénbányákban a Komlosaurus carbonis lábnyomok, amikből már rengeteget találtak, és még mindig sok lehet Mecsekben. Találhatók ilyen lábnyomok a MÁFI (Magyar Állami Földtani Intézet), ELTE, a Természettudomány Múzeum magánkézben is. Vagy mondhatnám a Mátralaján folyó lignitermelés során talált mamutot is, amit ma Gyöngyösön a Mátra múzeumban megtekinthetsz. Jelenleg is folyik a kűlszíni lignittermelés Visonta, detk, Karácsond határában. Viszont bányaterültekre maxiumum engedéllyel mehetsz be csak, szóval inkább túrázz a Bükkben vagy az Aggteleki-karszton és tanulmányozd a kőzeteket, hátha :)

Én alig várom, hogy menjünk terepgyakra, mert igazából egy ilyen ástáson még én sem vettem részt :)

Amúgy egy kort és nemet mondanál, esetleg tanácsokat adhatok még :)

2010. nov. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Jujj mennyi helyesírási hiba van benne :S

"avatott szem" kel hozzá, a többit nem részletezem ki lehet venni, hogy mire gondoltam :)

Nézd el kicsit késő volt már ahhoz, hogy hibátlanul írjak :D

19/F

2010. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 27/L vagyok és pár éve érdeklődöm az ősmaradványok iránt. Nem vagyok szakmabeli, csak amatőr, lelkes gyűjtő. Ha tudnál írni pontos helyeket, megköszönném, írok e-mail címet is, ha kell.
2010. nov. 15. 09:03
 10/22 anonim ***** válasza:

Hát annyire én sme vagyok otthon a témában, hogy mit hol, mert még nem mentünk terepre, Bükkben és az Aggteleki-karszton tuti lehet találni a mészkövekben, de mondjuk ezek nemzeti parkok területén vannak. szóval az amatőrként necces.

Adok 2 linket ezek talán segíthenek:

Itt egy könyv, ez elég sokat ír:

[link]

ez meg egy kis leírás:

[link]

2010. nov. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!