Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol tudok ősmaradványokat...

Hol tudok ősmaradványokat gyűjteni? Pontos helyek kellenének és hogy mik vannak ott.

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 13:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Na igen, ezek sokszor védett területen vannak és ott tilos gyűjteni, de ugye amiről nem tud senki az nem fáj senkinek:)

Én két helyet tudok, az egyik Sámsonházán (Nógrád) a feltárás, mi ott találtunk a kagylókat (Pecten-t asszem), ill. én véletlenszerűen rábukkantam Miskolctapolca mellett egy helyre, ahol minden második kő amit felveszel egy Ostrea, de arrafelé máshol is találtam már, úgyh Miskolctapolca közelében érdemes lehet keresgélni

2010. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az vagyok, aki az Egedet írta. Igazából Eged- hegy a neve, de inkább csak egy domb, Eger északi részétől nem messze.
2010. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jókat írtatok :)
2010. nov. 17. 15:00
 14/22 anonim válasza:
A Bukk hegyseg tele van ammoniteszekkel, nekem is van beloluk par, meg anno az egyetemi eveim alatt gyujtogettem oket terepgyakon.
2010. nov. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Azon belül hol? Elég nagy a Bükk :S
2010. nov. 26. 09:27
 16/22 anonim ***** válasza:
Egerben még akár a volt Wind-féle téglagyárban is van lehetőség gyűjteni:csigák,magános korallok vannak.Itt még ráadásul az egri formáció földtani rétegét is megfigyelheted. A Kis- és Nagy-Eged hegyet már említették.Én Egyházasgergén a homokbányában gyűjtöttem kagyló lenyomatot ill. ott cápafog is előkerülhet.A legjobb cápafogas lelőhely állítólag Kazáron(Nógrád megye) van,viszont ott még nem voltam.
2011. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
köszi
2011. ápr. 26. 11:29
 18/22 anonim ***** válasza:

2010 11. 13-as vagyok

Még pár hely a teljesség igénye nélkül:

Budapest: Mátyás-hegyi mészkőfejtő. Eocén foraminiferákat, főleg nummulitest és assilinát, valamint algákat, és kagylókat, talán Pectent lehet találni bőven. Na meg ásványokat, én emiatt mentem oda, de inkább fosszíliákat találtam :)

Nagyvisnyón a vasúti bevágásoknál állítólag lehet találni Trilobitákat, de piszok nehéz. Nem sokat találtak eddig, amit találtak, annak is főleg a pygidiumját. Nyáron tervezek idemenni, meglátjuk mi sül ki belőle.

Budaörs, Törökugrató: itt is főleg formaminiferákat és talán kagylókat lehet találni.

Pilisben tömeges Megalodon

Szurdokpüspöki, Diatómapala bánya: hát itt nehéz a gyűjtés, de lehet akár bogárlenyomatot találni [link]

Meg asszem vmi békafosszília is előkerült innen. Innen nem messze, Hasznoson a Várhegy oldlában van egy jó kis lelőhely. Főleg teknőspáncél darabokat, illetve palaeomeryx fogakat is lehet.

Wind-fél téglagyárat már írták előttem, azt nagyon ajánlom :)

2012. jan. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2012. febr. 8. 09:50
 20/22 anonim válasza:
Picit későn bukkantam erre a topicra. Nekem az egyik kedvenc lelőhelyem Gánt közelében van. Több, ma már nem használt bauxitbánya található ott. Közülük a Bagoly-hegy védett, ott nem lehet gyűjteni. A faluból (a Sz.F.vár felőli végétől nem messze) kiinduló kavicsos (a későbbiekben sáros...) úton pár száz m keleti irányban egy nagyon jó bányagödör. Annak a K.-i falánál rengeteg minden van. A bányászott bauxitra települt egy vékony szenes réteg, abból. Eocén csigák (Globularia, Ampullina, Cerithium, Tympanotonus stb.) tömegesen gyűjthetők. Nekem van onnan közel 20 cm-es Cerithium subcorvium-om is, bár a nagy darabokhoz rengeteg türelem kell, mert törnek. Kagyló ritkább, de kis szerencsével az is előkerülhet. Ha ásványok is érdekelnek, a bauxitos rétegből gipsz, kalcit, goethit, nagyon ritkán hematitos bevonatok is gyűjthetők. Én majdnem minden évben szoktam menni (lassan idén is kéne, megkezdődik a szezon...), teljesen kezdőknek is bátran ajánlható, mert biztos a siker, és a maradványok is látványosak, formagazdagok.
2012. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!