Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kellenének számolási feladatok...

Kellenének számolási feladatok fizikából. 8.-os vagyok. Létezik a neten olyan oldal ahonnan le lehetne szedni ilyen transzformátoros számolási feladatokat?

Figyelt kérdés

Olyan feladatok kellenek amiben pl ilyeneket kell számolni:

Szekunder tekercs: menetszáma, feszültsége, áramerőssége, teljesítménye

Primer tekercs: menetszáma, áramerőssége, feszültsége, teljesítménye.


2011. márc. 23. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Alkothatsz magad is feladatot, egyszerű arányosság az egész.
2011. márc. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi.

csináltam egy táblázatot bene a menetszámokkalm meg a feszültségekkel meg stb., persze különféle adatokkal, és megoldottam őket.Köszi

2011. márc. 23. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor íme egy példa:


Egy transzformátor szekunder tekercse 800 menettel rendelkezik. Ha a prímér tekercs sarkait 220 V-os hálózatra kötjük, akkor a szekunder oldalon 550V feszültség mérhető, a trafó áramfelvétele pedig 6A.

Kérdések:

a.) Mekkora a prímer tekercs menetszáma?

b.) Mekkora az áramerősség a szekunder oldalon?

c.) Mekkora a teljesítmény, ha a hatásfokot 100%-nak vesszük?

c.) Mekkorára változtassuk a szekunder menetszámot, változatlan prímer menetszám mellett, ha a szekunder oldalon dupla feszültséget szeretnénk elérni?

d.) Hogyan módosul -ideális feltételek mellett- a c. feladatban a teljesítmény?

e.) Mekkora feszültségre kapcsoljuk a prímer sarkokat, ha a c.) feladat szerint megváltoztatjuk a szekunder menetszámot, ahhoz, hogy a szekunder oldalon ismét 550 V-ot mérhessünk?

f.) Mekkora a teljesítmény az e. feladatban, ha a prímer áramerősséget változatlannak tekintjük?

2011. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!