Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan változna meg a hétközna...

Hogyan változna meg a hétköznapi életünk fizikája, ha minden fizikai törvény ugyanolyan lenne, mint a mostani, egy kivétellel (? ) :

Figyelt kérdés
a fény sebessége ugyancsak függne a forrás sebességétől. Tehát, ha megy egy autó 20 m/s sebességgel, akkor a külső megfigyelő azt látná, hogy a reflektor bekapcsolásakor a fény 300 000 020 m/s sebességgel közeledne felé. Ugye ekkor nem lenne idődilatáció, és az idő nem relatív, hanem abszolút lenne?
2010. nov. 20. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezesetben a sebesség is abszolút lenne, azaz lenne fix pont az univerzumban.

Fogalmam sincs, hogy ez mit változtatna, mindenesetre ha a Föld abszolút sebessége nagy volna, akkor vicces hatások lennének amikor "előre" meg amikot "hátra" világítunk. De szerintem az univerzum nem jött volna így létre.

2010. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

Sztem h van-e fix pont az univerzumban vagy nincs, az nem a relativitáselmélettől függ, legalábbis nem ezen részétől. Ha a sebesség mindig hozzáadódna vagy elvevődne bármilyen sebességnél, és nem lenne abszolút sebesség, akkor sem muszáj h legyen kitüntetett pont az univerzumban.


Egyébként a modern kvantumfizikusok újból felvetették az abszolút nyugvópont gondolatát. Bár ez a fizika annyira rejtélyes, hogy jelenlegi tudásokkal a kutatók még nem tudnak dűlőre jutni.

2010. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre akkor lehetne válaszolni, hogy ha egy egész fizikát idegépelnél, egy olyan elképzelt világ fizikáját, amiben a fényterjedés az említett módon történik.


Természetesen felvetődött a fizika 20. század eleji válsága idején a fényterjedés emissziós elmélete (tehát az, hogy a forráshoz képest c sebességgel terjed a fény). Ennek legnyilvánvalóbb következménye az lett volna, hogy a kettőscsillagok különös, zavaros képet mutatnak, de a távcsöves megfigyelések ezt nem igazolták.


De mivel az emissziós elmélet igaz volta esetén borulna az egész kvantummechanika, ezért az a világ, amiben igaz lenne az emissziós elmélet, egy nagyon másik világ lenne, mint a miénk, és azt elképzelni sem tudjuk.

2010. nov. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Például azonnal megsülnél, mert az egész égbolt úgy izzana, mint a Nap, hiszen minden csillag fénye azonnal elérne hozzád, és bármerre nézel, előbb utóbb minden irányban van egy csillag (Olbers paradoxon).
2013. júl. 23. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban nem is. Egyáltalán nem létezne fény, így elektromágneses kölcsönhatás sem, így atomok sem. Valószínűleg más kölcsönhatások sem léteznének. Vagyis nem létezne semmi.
2013. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!