Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet hogy télen is...

Hogy lehet hogy télen is villámlik?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 19:18
 1/8 anonim válasza:
sztem ne ebbe a kategóriába tedd.
2010. nov. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Miert ne villamlana telen? Ez nem az evszak fuggvenye.
2010. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Fejtsd ki bovebben, igy nem igazan lehet erteni a lenyeget.

18 f/karpatalja

2010. nov. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanúgy, ahogy nyáron is eshet hó, és télen is lehet 25 fok felett.... attól még, hogy viszonylag ritka, nem lehetetlen. :)


Mostanság elég "meleg" volt (novemberhez képest), és viszonylag hamar jött a hideg, ilyenkor, markánsabb hidegfrontok esetén télen ugyanúgy lehet zivatar, mint nyáron.

Tavaly karácsonykor is dörgött villámlott a fél országban. :)

2010. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
25%
Hivatalosan nem lehetne, télen tudtommal nincs zivatartevékenység, ennek ellenére tényleg tavaly télen volt ilyen. Arra már nem emlékszem, hogy esett-e az eső is. Szerintem a klímaváltozás az oka (arról most ne vitatkozzunk, hogy felmelegedés van-e, vagy sem, de változás biztosan van.
2010. dec. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
ugyanúgy, ahogy nyáron
2010. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a felhőben lévő részecskék súrlódnak, statikusan feltöltődnek, majd vagy két felhő között vagy egy felhő és a föld (néha űr) felé kisülnek, ez a villám. semmi nincs benne, ami gátolná, hogy télen legyenek villámok.
2010. dec. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tudom hogy nagyon régi a kérdés. (Több mint hét éves...)

De az imént itt is villámlót, (elég vakítóan...)

Eső is esik...


Hó az nincs, kb.: egy hete volt egy kicsi, de fel is olvadt...


Viszont számomra is érthetetlen, és egyben érdekes is, hogy vajon minek a hatása lehet ez, az pedig hogy ma van december 14. A hűség napja, csak tetézi a dolgokat.

Arról nem is beszélve hogy az a szóbeszéd járja hogy 2012.12.21.-én azért nem volt világvége mert a maják naptárát nem jól olvasták, 5-évet tévedtek így a várható időpont 2017.12.21. Senki ne essen pánikba úgy mint most én. Nyilván csak a rémület beszél belőlem...

Nagyon félek a villámlástól...

Senki ne vegye túl komolyon a válaszomat.

De azért érdekelne miért történhetnek ilyen jelenségek...

2017. dec. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!