Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha nem lenne élet,...

Mi lenne, ha nem lenne élet, Föld, világűr és minden, ami egyenlő a létezéssel? Mégis létezne olyan, hogy SEMMI?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed a témáról? gondolom ez sokakban felmerült már és ez bennem azt az érzést kelti, hogy minden okkal történik, különben nem lenne más,csak a Semmi
2010. júl. 28. 00:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A semmi azt fejezi ki, hogy nemlétezés! Vagyis nincs olyan létező, hogy semmi!
2010. júl. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%

Nem merült fel. Én részemről ugyanis tudom, hogy az agy szélsőségesen elvont foglamakkal képtelen dolgozni. Semmi, végtelen, örökké stb. értelmetlenek. Könnyű belátni, próbálj elképzelni egy semmit, vagy egy végtelent. Nem fog menni. Ezért találtuk i a matematikát, mert pl a 0-val legalább lehet dolgozni.

Az ilyen kérdések viszont csak rossz válaszra vezethetnek, hiszen fizikailag képtelen őket az ember helyesen értelmezni.

2010. júl. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

"Mi lenne, ha nem lenne élet, Föld, világűr és minden, ami egyenlő a létezéssel?"


Akkor semmi se lenne.


"Mégis létezne olyan, hogy SEMMI?"


Nem, olyan nincs, hogy semmi. Mivel van a világ, ezért nem "semmi sincs" helyette. Ha nem lenne világ, akkor semmi sem létezne, de nem létezne "a semmi".


"Mi a véleményed a témáról? gondolom ez sokakban felmerült már"


Igen, és ezt a témát már kivesézték 2400 éve, Platón "A szofista" című művében elég szórakoztatóan.


"bennem azt az érzést kelti, hogy minden okkal történik"


Furcsa dolog, hogy benned ezt az érzést kelti. Szerintem semmi összefüggés a két kérdés között.

2010. júl. 28. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:

már eleve a kérdés rossz :D


Mi lenne, ha nem lenne élet, Föld, világűr és minden, ami egyenlő a létezéssel? Mégis létezne olyan, hogy SEMMI?

Nah akkor most szedjük szét:

Mi lenne, ha nem lenne élet, Föld, világűr és minden, ami egyenlő a létezéssel?--semmi sem létezne...


Mégis létezne olyan, hogy SEMMI?--akkor már eleve létezne valami, nem?


szóval a semmi most is itt van és akkor is itt lenne ha a többi létező dolgot eltűntetnénk...képzeld el hogy egy üres szobát telepakolsz mindenféle kacattal, és ugye akkor látod hogy a semmi helyére került valami, de aztán emgfordulsz és látod hogy azoknak a tárgyaknak a helyén, (amit betettél szobába)nincs semmi szóval van semmi és megpróbálhatod eltűntetni, de nem fog eltűnni, csak helyet cserél dolgokkal :D... dee ez csak az én magán véleményem :D


huhh hát remélem hogy valamennyire érthető a gondolatmenetem :D

2010. júl. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

"Furcsa dolog, hogy benned ezt az érzést kelti. Szerintem semmi összefüggés a két kérdés között."


A kérdező jól gondolkodik! Ebből lehet következtetni arra, hogy van egy létrehozója a világnak, csak ész kell hozzá!

2010. júl. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el! Érteni fogod, hogy miért kelti fel benned azt az érzést, hogy minden okkal történik, különben nem lenne más,csak a Semmi.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2010. júl. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

ma 08:23


Nem, a következtetés téves.


Ahogy az az érvelés is, amit most linkelsz be kb. 500. alkalommal.


Értem, hogy muszlim vagy és most dzsihádot folytatsz, végül is még mindig jobb, ha így teszed, mintha bombát szíjaznál magadra és felrobbantanád a Szt. István bazilikát. De azért fárasztó is, amit csinálsz.

2010. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"Nem, a következtetés téves."

Nem téves, csak nem érted!

2010. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:

am 1 valamit én nem értek...

hogy lehet ahhoz hogy mi létezik, vagy éppen mi nem egy olyna dolgok kapcsolni, hogy minden okkal történik?

ez most hogy jön össze?:D

2010. júl. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

redzs94 válasza:


"am 1 valamit én nem értek...

hogy lehet ahhoz hogy mi létezik, vagy éppen mi nem egy olyna dolgok kapcsolni, hogy minden okkal történik?

ez most hogy jön össze?:D"


Ez egy brutális ráérzés!

Mert tudja, hogy a létezésnek van kezdete!

2010. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!