Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A rádióhullámok közvetítőrésze...

A rádióhullámok közvetítőrészecskéje is a foton?

Figyelt kérdés
A látható fény is transzverzális elektromágneses hullám(csak egy szűk tartománya). Kérdésem, tehát ha jól értem akkor pl. a sima rádióhullám - amit sugárznak pl. az adók - közvetítő részecskéje ugyanúgy a foton?
2010. dec. 5. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem, azt az adó által létrehozott elektromágneses hullám "közvetíti".
2010. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
nem foton, csak sima elektromágneses hullám, jó nagy hullámhosszal. Foton csak a látható fény tartomány a spektrumban.
2010. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Eddig én is így gondoltam, de olvastam ezt:

"A fizikában fotonnak nevezzük a kvantált elektromágneses mező gerjesztésének kvantumát (legkisebb egységét).Az elektromágneses kölcsönhatás közvetítője és a fény és a többi elektromágneses hullám minden formájáért ez a részecske felelős."

forrás: [link]

Ebből nekem az jött le, hogy a foton a közvetítőrészecske, csak pl. a rádióhullámok esetén már a szemünk nem érzékeli a látható fény tartományán kívül "rezgő" fotonokat.

2010. dec. 5. 20:35
 4/19 A kérdező kommentje:
Illetve ha ez igaz akkor, pl. egy rádióhullámot előállító elektronika, ami antennával kapcsolódik és kifele sugároz, olyankor jól gondolom, hogy az történik, hogy az antennában a váltakozó áramú jel gerjeszti az antenna atomjait és emiatt az antenna rádiófrekvencián fotonokat bocsájt ki?
2010. dec. 5. 20:41
 5/19 anonim ***** válasza:
Az első kettő hülyeséget beszélt: a foton az elektromágneses hullámzás "egysége". Az képviseli a részecsketermészetet.
2010. dec. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az előzőt egész konkrétan valahogy úgy képzelem, hogy amikor pl. a szinuszos váltakozó áramú jelnek max az amplitudója, akkor az áthaladó elektronok hatására magasabb energiaállapotba kerülnek az antenna atomjai, és mikor a szinusz hullám folyamatosan közelíti a nullértéket, akkor fokozatosan visszahullnak az elektronok az atommagok körül az alapállapotba és ilyenkor ha minden igaz fotonok formájában energiát bocsájtanak ki. Jó lenne tudnom a válasz, hogy jobban letisztuljon a kép, mert most ismerkedem a kvantummechanikával és a részecskefizikával és nem szeretném ha hamis kép alakulna ki bennem.
2010. dec. 5. 21:26
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Értem én az okfejtésedet, annak logikáját, de mégse gondolom, hogy így van.

A foto... fénnyel kapcsolatos, ugye görög az eredet, persze nem bizonyíték.

Adalék: ha az antennát egy fekete dobozba teszem, akkor is kijön a sugárzás, ha abba fényforrást teszek, ami ugye szerintem is fotonokat bocsát ki, akkor nem látok semmit.

pl. a fotocella: ha ismered működését, a becsapódó fotonok gerjesztik, azokat érzékeli, fekete dobozból nem lát semmit.

Ebből, kizárólag a saját logikám alapján azt hiszem a rádióhullám nem fotonok "járása".

Ezek csak úgy eszembejutottak.

2010. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
2. elképzelésem, hogy mi játszódhat le valójában: azt tudom, hogy nyugvó villamos töltés körül elektromos tér van és mozgó töltés körül meg mágneses tér alakul ki. Na most, ha váltakozó áramú jellel ide oda rángatjuk az antenna szabad elektronjait, és akkor miközben nő az amplitudó nő az antenna körül a mágneses tér, és aztán amikor csökken és eléri a null pontot akkor a mágnes tér megszűnik és a elektromos tér van az elektronok körül, és így tovább periódikusan. Tehát akkor magát az elektromágneses mezőt rángatja ez a pediodicítás(összeomlik a mágneses tér, aztán elektromos tér alakul, majd az omlik össze és fordítva). Ha ez igaz, akkor ez hol kapcsolható össze az előző elképzelésemmel?(ha egyáltalán az helyes:)) //Mármint, hogyha valóban foton közvetíti elektromágneses hullámot minden frekvencián// Talán, hogy amikor épp nincs "megcibálva" az elektron, akkor magyarul megszűnt egy pillanatra gerjesztése, és ezáltal veszített energiájából, ezért bocsájtja ki a fotont ami az elektromágneses tér közvetítőrészecskéje?
2010. dec. 5. 22:17
 9/19 A kérdező kommentje:
A fekete dobozos válaszra: Nem feltétlenül szerintem, mert pl. az ablakon meg átmegy a látható fény is. Tehát szerintem erre magyarázat lehet, hogy a különböző anyagok más más hullámhosszú fényt nyelnek el, engednek át vagy vernek vissza, pl. a rádióhullámot is leárnyékolhatod egy fémdobozzal.
2010. dec. 5. 22:24
 10/19 anonim ***** válasza:

Az összes elektromágneses sugárzást fotonok közvetítik!

A hullámhossz és frekvenciától függően a fotonok "alkothatnak" rádió-, mikrohullámokat, fényt, röntgensugárzást, gammasugárzást stb.


Itt egy kép:

[link]


(Itt is megjegyezném, hogy aki nem ért valamihez, az ne bizonygassa a hülyeségét!)

2010. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!