Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Igaz, hogy van olyan élőlény,...

Igaz, hogy van olyan élőlény, aminek a sejtjei nem öregszenek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 23. 16:34
1 2 3
 21/24 Nabas válasza:

Szia Kérdező!


Szakmailag részletes választ kaptam a témához kapcsolódó más kérdésekben is, amit így nehéz lenne pár mondatban összefoglalni.


Itt leírt kérdéseimre a válaszok röviden.


Vírus nem olyan élőlény mint a többi. Hogy lehet e élőlénynek nevezni, az tudományosan egyértelműen még nem tisztázott.


Rákos sejteknek szükségük van oxigénre és tápanyagra, de amennyiben szükséges, úgy jóval kevesebbet is "be tudnak osztani maguknak".


Rákos sejtek nem élik túl a test halálát.


Tetkós kérdésre való engem is érdekelne:-)!



Üdv.


Nabas

2011. jan. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Most úgy áll a dolog, hogy valószínűleg magasabb rendű élőlényből kiszakadt rész. Tulajdonképpen olyan, mint egy porszem, amit látsz az ablakon beszűrődő fényben, csak kisebb, és képes magát szaporítani. Viszont nem él. Azok az élőlények, amik életfolyamatokat végeznek, pl.: táplálkozik (nem), reagál környezete változásiara (a vírus nem fázik), fejlődik (azt sem igazán), érik (pláne nem), lélegzik (nincs mivel, és nincs mit), anyagcseréje van (nincs neki), mozog (a vírust mozgatja a közeg), szaporodik (nem láttak még osztódó vírust, vagy olyat, ami ivaros szaporodás ürügyén megszexuál egy másikat). Az a fehérje építi fel, mint ami a hajadat, a körmödet, a tojásfehérjét, állatok patáit, meg a pókhálót. Még van DNS/RNS, de a prokariótákkal ellentétben nincs neki sejtfala, tokja, stb. Az eukariótákkal pedig csak olyan rokonságban áll, mint Michael Jackson Zámbó Jimmyvel.
2011. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Nabas válasza:

Köszönöm az információt.

Hogyan szaporítja magát a vírus?

Üdv.

Nabas

2011. jan. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
Ugye először az élő sejt felé sodródik, majd megtapad a felületén, az áldozat sejt falát feloldja (ha van-állatoknak nincs), aztán benyomja az örökítőanyagát (DNS/RNS) a sejtbe, és beépül a sejt örökítőanyagába, tehát egy élő, szaporodni képes sejt DNS-ével épül össze, így lehetséges az önszaporítás. Aztán a vírus annyiszor szaporítja magát (az újak is), hogy kvázi szétrobbantja, szétpukkasztja a sejtet, megfojtja, és az időközben létrejövő vírusok kiszabadulnak a már halott sejtből, és ugyanúgy képesek további sejteket megtámadni.
2011. jan. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!