Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biztos hogy az ember a legokos...

Biztos hogy az ember a legokosabb élőlény?

Figyelt kérdés
Szerintem nem sok olyan élőlény van még, amelyik maga alatt vágja a fát. Pl: környezete pusztítása, háborúskodás.
2011. máj. 7. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, de te is jól tudod, hogy ettől még az ember a legintelligensebb élőlény a földön.
2011. máj. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem sok olyan élőlény van ami kirepült az űrbe, a Föld élőlényeinek jelentős részét ismeri (de legalább látta), és a mikrovilágban is jelentős felfedezéseket tett.
2011. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

A Földön legalábbis.

2011. máj. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

a józan ész és az intelligencia nem ugyanaz


ész szempontjából nem hiszem, de intelligenciában biztosan elsők vagyunk(vagy legalábbis a mai állások szerint)

2011. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább az ember a leg cselekvőképesebb.
2011. máj. 8. 00:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A hangyák még lehetnek okosak, nem technológiailag és nem is egyénenként hanem ha egy egész bolyt nézel mint kollektívát. Ők már olyan szinten vannak mint az ősember aki elkezdte termeszteni a saját kajáját. Az embernek az intelligenciája szerintem már akkor is olyan volt mint most csak nem fedeztek fel még sok mindent akkoriban.
2011. máj. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
környezete pusztítása?mitgondolsz az erdőbe mi megy az állatok között?azok is öldöklik egymást a túlélésért.másfelől meg szerinted régebben mivel kellett volna tüzetraknia az embernek,ha nem használhat fát?mondjuk párszáz évtől visszamenőleg?attól,hogy intelligensek vagyunk még pusztíthatjuk a földet...ki mondta,hogy ez nem természetes?lehet épp ez az az intelligens élőlényeknél más bolygókon is.amúgy meg intelligens élőlényeknek szükségük van nyersanyagra,hogy méf tovább fejlődjenek,és azt honnan a fingból szedjék máshonnan?.....ajj ilyen kérdéseket..
2011. máj. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Téves az alapfeltételezés. Minden faj ideális körülmények között exponenciálisan növeli a számát. A környezet eltartóképességével nem törődik. Minden faj és egyed igyakszik a lehető legtöbb erőforrást ellenőrzése alá vonni. Ez versengéshez és harchoz vezet.

Az élőények nincsenek tekintettel a környezetre, pusztán az ökoszisztéma az önszabályzó, tehát leszabályozza őket. Vagy nem, lásd sáskajárás.

2011. máj. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%
kicsit olyan greenpeace-es ez a kérdés nekem....azok is elmennek tüntetni,de előbb megveszik a nagy kartonpapírt,amire írnak,hogy ne írtsd a fákat!....aztán mit gondolnak az a karton miből van?napsugárból,meg fingból?nem így megy az azért.nem vagyok a környezet ellen,sőt igenis azt mondom,hogy törődnünk kell vele,de csak most kezdünk el odáig fejlődni,hogy már ültetünk csemetéket a kivágott fák helyett...eddig pl ősembernek ha akarta volna őni környezetét,akkor se lett volna rá ideje.most vmennyire lenne rá idő,de a nyersanyag meg kell mindenhogy.ez van,nem lehet mit tenni,de ne aggódj amiatt,hogy azzal öljük meg magunkat,hogy elpusztítjuk teljesen a Földet.nagyon szívós egy dolog ez a Föld,és ha látjuk,hogy vmi nekünk rossz rajta,akkor úgyis mindent megteszünk,hogy ne úgy legyen.az meg hogy kihal 1-2 faj,az puszta természet.senki se örül neki,de a Földi élet alatt már több ezer faj kihalt,amikor még nem az emberi hatások miatt haltak ki..
2011. máj. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
ja wazzeg, hát hoty lehet ijent kérdezni. menek azt tolok még piját.
2011. máj. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!