Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A hideg fizikáról kell min.10...

A hideg fizikáról kell min.10 oldalas beszámolót írni fizikaórára. Hol kezdjem? Egyáltalán miről írjak?

Figyelt kérdés
Semmilyen támpontot nem adott a tanár.
2010. dec. 24. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hidegfúzió az? A gugli a barátod. :)

A lényeg: (már amennyit én tudok) a napban és csillagokban megfúzió valósul meg. Ember még csak hidrogénbombában tud magfúziót megvalósítani úgy, hogy egy mini atombombával hozza működésbe az atommagok egyesülését. De ugyanúgy, mint a maghasadást, a magfúziót is lehetne békés célokra is használni: energiát termelni általa. Két problémája van a dolognak: amit már említettem, hogy a folyamat elindításához nagy energiára van szükség. A másik, hogy még nagyobb energia keletkezik: millió Celsius-fokok stb., és ez kontrollálhatatlan. Svájcban kísérleteznek kilométeres átmérőjű földalatti részecskegyorsítókban mindenféle mágneses energiával szabályozni a folyamatokat, eddig sikertelenül. Ha megvalósulna az úgynevezett "hidegfúzió", mi lényegében megfogható hőmérsékleten történő magfúzió, meg lennének oldva a világ energiaproblémái legalább több ezer évre. (Hidrogénből hélium lesz a folyamat során. Hidrogént pl. vízbontással sokat elő lehet állítani. És ennek az energiaforrásnak óriási lenne az energiasűrűsége. Ilyen "liternyi" hidrogén városoknak elegendő energiát termelne.)

Ha valaki jobban el tudja magyarázni, akkor hajrá. :) Én mezei mérnökként ennyit tudok a dolgokról. És ebben a témában már sok anyagot fogsz találni a neten.

2010. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még pár link:

[link] - angol wikipédia cikke. Nem tudom mennyire vagy jó angolos. Viszonylag hosszú cikk. Ebből már össze lehet írni 10 oldalt.

Valamint két origós link:

[link]

[link]

Többet sajnos nem tudok... marad a gugli.

2010. dec. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"(Hidrogénből hélium lesz a folyamat során. Hidrogént pl. vízbontással sokat elő lehet állítani."


Nagy nyavalyát lehet előállítani! Tudod mi a Deutérium meg a Trícium? Hogy képzelsz ilyet hogy sima hidrogéngázt fúzionáltatsz?

2010. dec. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs hogy hidegfizika.
2010. dec. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Hogy képzelsz ilyet hogy sima hidrogéngázt fúzionáltatsz?"

Csillagokban egész jól működik a dolog.

2010. dec. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!