Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van az, ha valakit...

Mitől van az, ha valakit kiráz a hideg?

Figyelt kérdés
Például ha valami jót hallunk vagy látunk ami nekünk tetszik, akkor kiráz a hideg. Ez mitől van?
2011. szept. 22. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

A szervezet védekező reakciója, fokozott hőtermelés miatt. Jelentkezhet lázas állapot kialakulása előtt vagy hideghatásra lehűlés elleni védelemként. A bőr erei összehúzódnak, ezáltal csökkentve a hőleadást, illetve a megnövekedett izommunka növeli a hőtermelést. A szervezet hőmérséklete így akár 3-4 Celsius fokkal is növekedhet, mikor kialakul a láz, a hidegrázás megszűnik.

A hidegrázás, mint tünet szorosan kapcsolódik különböző fertőzések, gyulladásos folyamatok kialakulásához.

szerkesztés

2011. szept. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a "szerkesztést" azért írtam a végére, h emlékeztessem a kérdezőt, h sokáig tartott a szerkesztés és megérdemli h felpontozza ^ ^(véletlenül azt is bemásoltam a szöveggel)
2011. szept. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi:D
2011. szept. 22. 16:25
 4/4 A cserkész ***** válasza:
19%

Ez a kérdés engem is érdekelne....


Te 90%os válaszoló látjuk hogy okos vagy, de senki se kérdezte röszketést.

2014. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!