Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minél erősebben próbálom...

Minél erősebben próbálom felidézni az álmot, annál gyorsabban elfelejtem mi is volt az. Miért?

Figyelt kérdés

Sokszor van, hogy emlékszem álmodtam valami érdekeset...néhány részletére homályos emlékszem, de amint rákoncentrálok hogy felidézzem teljesen "eltűnik" az álom emléke és totál nem emlékszem hogy mi is volt. Még azt a kis részletet is totál elfelejtem.


Más is van ezzel így?


Szerintetek miért van ez?


Mintha minél tudatosabban próbálnám felidézni a tudat alatt létrejövő álmot annál kevésbé megy...


2010. dec. 28. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd megőrizni az álmot, akkor ébredéskor semmi hirtelen mozdulat vagy gondolat ne legyen. Lassan ébredj és óvatosan gondolj az álmodra. A hirtelen váltások kitörölnek mindent.
2010. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
ha szeretnél emlékezni az álmaidra akkor lefekvés előtt készíts oda papírt ceruzát és mindig írd fel vázlatosan. Egy idő után egyre többre fogsz emlékezni. Ez is egy kpesség gyakorolni kell.
2010. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még egyszerűbb, ha diktafonra (ma már minden mobilban van) mondod közvetlenül ébredés után. Én úgy szoktam.
2010. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippeket! :-)
2010. dec. 29. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!