Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy morbid kérdés: A krematóri...

Kovács Pál kérdése:

Egy morbid kérdés: A krematóriumi kemencékben tényleg felülnek a hullák?

Figyelt kérdés

A kérdés nagyapám egy vicces történetére vezethető vissza: azt mesélte, hogy egyik ismerőse szerint, aki krematóriumban dolgozik, a hullák, ahogy elkezdenek égni felülnek a kemencékben, és sorra kong a fejük a kemence tetejében :D.

Öregapám szerint azért, mert a bőrük, mint a szalonnabőr a forró serpenyőn, összetöpörödik, és összehúzza a testet. Öregapámnak van egy pár ehhez hasonló hihetetlen sztorija, úgyhogy nem vettük készpénznek a történetet.

De érdeklődnék, hogy történhet hasonló?


2009. jan. 26. 20:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Minden tiszteletem a nagyapádé.....de tényleg, viszont a hatályos jogszabályok értelmében csak és kizárólag koporsóban lehet hamvasztani, úgyhogy ilyen nem fordulhat elő......sorry:)))))
2009. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Valóban,csak úgynevezett hamvasztó koporsóban szabad hamvasztani,de régen nem kellett koporsó,és akkor a halottak valóban mozogtak,mert a bőrük tényleg összehúródik.Látsd disznópörkölésnél a koca füle,farka is mozog.Úgyhogy a nagyapádnak részben igaza van,de a halottak nem ülnek fel.
2009. jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
63%

Én úgy hallottam, hogy azért van a "felülés",mert az erek tele vannak levegővel..azt is csivitelték a verebek, hogy ezért vágják el a hullák ütőereit a csuklójukon vagy a nyakukon, vagy mindkét helyen

:P

2009. jan. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
93%
régen lehetett koporso nélkül is hamvasztani.És nagyapádnak télleg igaza van.felülnek az emberkék
2009. jan. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
A hamvasztókoporsó papírból van én úgy tudom, csak a jelkép miatt. Én is hallottam már ezt a felülős sztorit. És kíváncsi lennék, hogy minden csont tökéletesen elég-e?
2009. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
nem minden csont ég el.Ami megmarad egy betonkeverő szerü dologba rakják és ott két nagy vasgolyóval porrá örlik
2009. jan. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
96%

Nos magam testekkel dolgozom, van egy kis rálátásom a dologra, mondhatni első...hm...kézből...


Levegő, meg erek? Baromság. mitől menne bele? A szalonnabőr effektus már igazabb, de nem gondolkodtok, nem gondoltátok végig mi történik, illetve történne (!) ha ez nem lenne előre eldolgozva, hogy ilyen problémák ne legyenek...


A válasz a gyors összehúzódás mely a nagy hő (1600 fok!) hatására alakul(hatna) ki. AZ IZMOK ÉS AZ INAK UGRANAK ÖSSZE. De ezt előtte -néhány nyisssz!- és megoldják....


Egy Dr.

2009. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Valóban felülnének, mert egy ismerősöm mesélte, hogy az ő ismerőse dolgozott kremo-ban, és egyszer felült a hulla, ő meg nagyon megijedt, mert még új volt... Mindegy, lényeg, hogy felülhetne a hulla, ha, mint ahogy a Dr. úr is mondta, nem intéznék el... :)
2009. jan. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21%

Kedves Dr!

Ecserin vetted a diplomádat, hogy ennyit se tudsz, hogy a vér szállít némi oxigént is?!

2009. jan. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%
Egyébként a néhány nyissz is pontosan az OXIGÉN távozása miatt kell, nem az ideggócok miatt,amiről Te beszélsz.De ha mégis, adjál már különórákat,hadd okosodjam!
2009. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!